Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Гостьова книга Сьогодні: 26.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною


усього повідомлень 125 шт.
сторінок: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »

Автор Повідомлення
 Козярук людмила
Звідки: Київська обл. смт. Дослідницьке
написано: Fri Aug 15 17:36:25 2008
Доброго дня! Випадково натрапила на ваш сайт.Можливо Ви мені допоможете. Мій дід Корнієнко Іван Дмитрович брав участь у фінській війні, з війни не повернувся пропав безвісти. Але розказувала бабушка, що потяг на якому везли солдат після віни проходив через Фастів, і один солдат кричав, що він Іван живий і просив це передати в гребінки де на той час жили його батьки. Порадьте де можна хоть щось дізнатися про його долю. Буду дуже Вам вдячна
 Роман
Звідки: Україна
написано: Fri Aug 15 03:11:30 2008
Доброго дня. Мій прадід загинув при визволенні України 1944 року 18 липня в Львівській області Олеський район біля села Ковтун (назва, мабуть, стара, бо район скасовано в 1962 році, а відомості про село я не знайшов). З документів військового архіву відоме місце поховання та кількість похованих (14 чоловік). Чи відомо вам щось про це? Чи зможете ви надати інформацію хоча б про село?
 Андрій
Звідки:  Україна
написано: Mon Jun 23 17:06:47 2008
Доброго дня, 
мене звати Андрій Приймаченко, я працюю у сфері кіновиробництва в Україні. 
Мої останні роботи ви можете побачити тут: 
http://www.youtube.com/watch?v=TxQ452JU0yY 
http://www.youtube.com/watch?v=i-bMDP1bgB8 
http://www.youtube.com/watch?v=UE1kE4GlFe4 
http://www.youtube.com/watch?v=c0qF7RPT4Lc 
 
Я можу виступити режисером кліпів для вашої організації. 
Чекаю на відповідь. 
З повагою, 
Андрій Приймаченко
 Тарас
Звідки: Україна
написано: Mon May 26 13:49:27 2008
в кінці квітня 2008 року на шляху з Ворохти до Космача по старій військовій дорозі перед перевалом Рижі (Ріжі) натрапили на останки людини, очевидно вояка (можливо УПА), біля останків було знайдено кілька патронів до рушниці (Мосіна?). Чи можливо Ви би змогли дослідити останки і перепоховати їх як належно.
Коментар Адміна: Тарас, передзвоніть нам або напишіть свій номер телефону і ми з Вами зв'яжемось. Ви останок не рухали, Тарас?
 HOGEL
Звідки: Полтава
написано: Tue May 13 02:21:38 2008
Підкажіть, що можна зробити із чорними вони вже перекопали в мене пів села, майже всі місця боїв,і копають нікого не боячись. Та ще й лягаві з ними в долі. Навіть і номерні знаки автомобіля в мене є їхні, але що з ними можна зробити, повідомити в міліцію так вони ж і викриють чорним і тоді "суши весла". Шановні однодумці посовітуйте щось!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)
Коментар Адміна: Сконтактуйтесь з головою нашого Товариства Любомиром Горбачем і він допоможе вирішити це питання так щоб Вам не довелось звертатися до місцевих органів "правозахисту".
 ivan
Звідки: zolochiv
написано: Tue May 6 14:46:39 2008
Як можна розшифрувати нагрудний знак солдата вермахту?
 Sokyra
Звідки: lviv
написано: Tue Feb 26 20:37:01 2008
Хлопаки, залийте новий кліп
Коментар Адміна: Виставив відеокліп "В чорнім лісі", качайте!
 Bohdan
Звідки: Центральна Україна
написано: Fri Oct 26 11:04:42 2007
Добрий день, Пане Любомире, і ваша організація! 
Після того, як я прочитав ваше інтерв’ю для «Львівської газети», мене дуже зацікавила ваша розмова. 
Я сам із лівобережної України, живу в мальовничому селі. Історією нашого села і взагалі історією, я захоплююсь з дитинства. 
Ще в дитинстві я знаходив різні старовинні монети, уламки із глиняного посуду, потім збирав їх і роздивлявся годинами. З того часу в мене почалося захоплення історичними знахідками, що зараз я збираю все, що пов’язане з історією. Одного разу я назбирав на городі близько 10 гільз і осколків різного калібру часів Другої Світової Війни і віддав їх у наш сільський музей. Через тиждень наш музей обікрали, забрали саме цінне і забрали частину гільз тих, що я приніс, бо вони були важкі і виготовлені із латуні, але через короткий час правоохоронці знайшли крадіїв, вони були з нашого села, мене шокувала ця звістка, як в таких людей здригнулась рука вкрасти в музеї речі які доказували давність нашого села і його значення, як в них хватило духу продати речі, якими користувалися наші предки сотні років тому. В нас багато таких людей яким байдуже історичні пам’ятки та історія, але є і такі люди які підтримують мене. Є вислів «Без минулого не буде майбутнього», це так і я вважаю для нашого майбутнього села. 
Через кілька років в мого друга біля подвір’я проводили водопровід ручним способом і натрапили на останки солдата Червоної Армії. Мені випадково про це розповів знайомий і я швидко прибув на місце події. Прибувши я побачив розкидані під забором останки: 
порубані лопатою кістки ніг, протигаз, побита гнила коробка під стрічку до кулемета с-ми Максим, порубані чоботи, куски шинелі на яких збереглася застигла кров, останки трап’яної стрічки. Я зразу розпитав про те що там знайшли, то мені розповіли що витягли кулемет с-ми Максим і стрічку на 250 патронів з цілими патронами, але де діли зброю та боєприпаси я не дізнався. Ми сіли на лавку і я сидів дивився на ті останки з таким болем у душі, і не розумів де в людей береться така байдужість, чому не викликали нікого для того щоб знайти якусь інформацію про солдата, або хоча б той хто копав сам обережно провів ексгумацію чи когось покликав. Але ж він не розумів що та людина віддала своє життя за визволення нашого села, що його родичі й досі може розшукують пропавшого без вісті.  
Я почув що все закидають назад і почав шукати в викопаній землі, з надією що знайду хоч якусь інформацію. Там знайшов 6 монет, 10 патронів з револьвера Наган, 16 поломаних патронів 7,62-мм до гвинтівки Мосіна, 3 патрони 7,62-мм до автомата ППШ, 12 патронів до кулемета с-ми Максим і один вистрелений; пряжки офіцерські а решта залишилось в землі. Я почав розпитувати за часи війни бабу, мого друга, і мені розповіли що цими останками вкрита вся околиця села, ліс і вигін ,після бою нібито німецькі солдати заставили закопати трупи, які лежали майже тиждень, їх лежало сотні, закидати з усім в окопи, бо боялися розповсюдження інфекцій. Майже з того часу я почав захоплюватись Другою Світовою Війною. Почав постійно розпитувати у своєї бабусі, родичів і дізнався багато цікавого й сумного, про що тоді розповідав і на уроках історії. Деякі моменти я записував у свій зошит, зі збірки якого я мрію написати маленьку книгу в якій хочу внести спогади і фотографії пам’яток про наше село у роки Великої Вітчизняної Війни. 
З того часу коли я знайшов у себе каску СШ-40 і німецький ящик для пороху я зразу ж розпитав як вони збереглися, то мені розповіла бабуся, що валялось всього повно, і в цю каску наливали курям воду, а в ящик клали інструменти. 
Пам’ятаю, одного разу я ходив в ліс по гриби і помітив розкопаний один окоп, майже свіжий, поряд лежав протигаз і багато іржавої землі, значить в нас теж шукали задля грошей, що небудь. 
Дуже часто я задумуюсь над тим що всі останки пролежать у землі до повного зітління або їх розкопають та розпродають і ніхто з родичів не дізнається про долі загиблих. А головне в мене є однодумці, з якими ми хочемо створити товариство по пошуках останків, та передачі їх рідним, і з ними ми надіємося що Ви нам допоможете, бо нам не байдужі долі цих воїнів. 
От саме з цього приводу я хочу отримати від вас підказки, поради. Як можна створити таке товариство? Що для цього потрібно? Чи потрібно проходити якусь підготовку і все, що потрібно для того щоб почати законно, легально зробити ексгумацію цих воїнів і не тільки цих. 
Р.S. Нам вдалося знайти в інтернеті інструкцію по проведенню ексгумаційних та пошукових робіт.
Коментар Адміна: 
п.Bohdan, формат Гостьової книги не дає можливості вести широку переписку. Тому просимо подати Вашу e-mail адресу, на яку можна відписати Вам по суті питання. 
 
Можете також надіслати листа з Вашої електронної поштової скриньки (e-mail) безпосередньо на скриньку п.Ярослава Онищука (шукайте у розділі "Контакти"). Він надасть Вам усю необхідну інформацію.
 Виталий Сосницкий
Звідки: Харьков
написано: Thu Sep 6 12:14:51 2007
Здравствуйте! 
На сайте ВГД.ру размещена следующая информация: "Ярославский Фишер Гершкович, 1903 года рождения, умер в ХППГ-4168 и похоронен в селе Ремонтном Ростовской области. По картотеке безвозвратных потерь числится пропавшим без вести. В 1978 году через Львовский ОВК его разыскивала Ярославская Т.Ф. Ответили что пропал без вести. Просим сообщить в Львовский ОВК." 
 
Убедительная просьба предпринять усилия и сообщить эти сведения в Львовский военкомат.
http://www.vsosnickij.narod.ru
 Вальдемар
Звідки: Чигирин, Черкаська обл.,
написано: Mon Jul 2 11:47:25 2007
Просто сказати відкопай, яби ж я знав де, то давно вже це зробив. А взагалі якщо держава не зможе якось зупинити цю пошесть - яка зветься "чорні археологи" то мені доведеться мабуть самому ставати одним із них. (zamah дякую за пораду). :)
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)