Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини Сьогодні: 24.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У містечку Лопатин, що на Радехівщині, вшановано пам’ять загиблих героїв ОУН-УПА Надрукувати
Любомир Горбач   
03.11.2006
Lopatyn 18
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 1 листопада 2006 року, з нагоди 88 річниці проголошення ЗУНР Товариством пошуку жертв війни “Пам’ять” було організоване та проведене урочисте богослужіння у храмі Успення Пресвятої Діви Марії по вшануванню пам’яті всіх борців за волю України – учасників різних військових формувань – УСС, УГА, УВО, ОУН, Карпатської Січі та УПА.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Нові матеріали до діяльності польського підпілля у Львові (1943-1944 рр.) Надрукувати
Ярослав Онищук   
30.10.2006

Harcerze 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Історія Львова періоду німецької окупації 1941-1944 рр.  вивчена відносно добре. Однак ряд питань, пов’язаних з діяльністю підпільних організацій, їхньої структури, політичної спрямованості, конспіративної роботи тощо потребує більш детального аналізу. Кожне нове свідчення про ці події, віднайдене у результаті науково-дослідницької роботи в архівах, приватних збірках документів чи музейних фондах, є надзвичайно цінним джерелом інформації. Таким чином своєрідним відкриттям можна вважати знахідку підпільних документів, пов’язаних з діяльністю польської скаутської організації «Harcerze», виявлену співробітниками Личаківського райвідділу м.Львова Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Львівській області в одному з будинків м.Львова по вул.Некрасова 67.1

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Пам'ятай про великі дні наших визвольних змагань ! Надрукувати
осередок Товариства   
27.10.2006

1 листопада 2006 року з нагоди 88-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки у селищі Лопатин Радехівського району Львівської області відбудеться "ВІЧЕ ПАМ'ЯТІ" , де будуть вшановані герої УСС, УГА, ОУН-УПА, Закарпатської Січі, що збройно боронили Українську Державу у Лопатині.

Запрошуємо у Лопатин для відзначення важливої в історії Західної України події.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Загиблі стають відомими ! Надрукувати
осередок Товариства   
09.10.2006

Пошуківцями Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" нещодавно було проведено ексгумацію останків загиблих військовослужбовців Червоної Армії, які загинули влітку 1941 року в селі Лешнів Бродівського району Львівської області.
Вдалося ідентифікувати двох військовослужбовців:
1. Кулаков Олександр Михайлович, 1921 р.н., м.Суми
2. Авдєєв Павло Іванович, 1916 р.н., с.Ярки Воронежської області Росії.

Після тривалого пошуку вдалося знайти родичів загиблого Авдєєва Павла Івановича. Зараз Товариство "Пам'ять" співпрацює з родиною Авдеєєва з метою передачі останків для поховання на батьківщині.

Пошукове товариство "Пам'ять" звертається до громадськості з проханням надати інформацію про місцезнаходження родичів загиблого Кулакова Олександра Михайловича !

 
Поділитися у соцмережах
Досліджено місця масових поховань жертв НКВД в смт.Лопатин Надрукувати
Любомир Горбач   
30.09.2006

Lopatyn 2
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso  17 вересня  2006 року пошуковою групою «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» проводилися дослідження на місці захоронень жертв більшовицьких репресій в урочищі "Юрище" біля смт.Лопатин Радехівського р-ну Львівської області.

Зокрема, було розкопано підвальне приміщення, куди за свідченнями очевидців скидалися тіла вояків УПА та репресованих місцевих жителів.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
На Бродівщині вшановують загиблих героїв УПА Надрукувати
Любомир Горбач   
21.09.2006

21 вересня ц.р. у лісі між селами Лісове-Піски Бродівського району на місці партизанської криївки членами ВО "Свобода" та Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" встановлено пам'ятний знак і проведено вшанування пам'яті загиблих вояків Української Повстанської Армії.
Тут 18 березня 1946 року у тяжкому і довготривалому бою з каральними загонами НКВД героїчно загинули вояки УПА Мигаль Степан "Гонта", Мигаль Стефанія, Шульський Максим, Шульський Степан, Хміляр Іван, Микитюк Іван, Войтович Іван.

Вічна пам'ять Героям !

 
Поділитися у соцмережах
До річниці початку масового терору в Галичині Надрукувати
Любомир Горбач   
20.09.2006

Lonskoho 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 17 вересня 1939 року в Західну Україну на заміну польській окупаційній владі приходить московсько-більшовицький окупаційний режим. За неповних 2 роки панування «народна» влада знищила і вивезла до Сибіру сотні тисяч українців та інших мешканців Західної України.
У розділі Фотогалереї - Історія рідного краю представлені світлини, які є яскравим прикладом звірств комуністичного режиму влітку 1941 року.

Світлини надані ЛОТ "Пошук" та Центром досліджень визвольного руху.

 
Поділитися у соцмережах
Громадський суд над комуністичним режимом Надрукувати
Любомир Горбач   
19.09.2006
Віче
28 червня 2006 р. увечері на площі біля пам’ятника Т.Шевченкові Товариством пошуку жертв війни “Пам’ять” спільно з ВО “Свобода”, Центром досліджень визвольного руху, Товариством “Пошук” було скликано віче під назвою “Громадський суд над злочинним комуністичним режимом”.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Виявлено масові поховання жертв нацизму у Буському р-ні Надрукувати
Любомир Горбач   
01.09.2006
З урахуванням листа Головного равіна м.Києва та України від 31.05.2006 року щодо проведення польових пошукових досліджень на місці нацистських розстрілів єврейського населення під-час Другої світової війни у м.Буськ Львівської області Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять" було проведено ряд заходів по встановленню місця розстрілів та захоронення.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Карпатський рейд «Пам'яті» Надрукувати
капітан Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, кор.«Армії України»   
30.08.2006
колектив археологів
З 26 липня по 5 серпня цього року в Карпатах відбулася чергова експедиція археологів з громадської організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» (про діяльність цієї організації вже розповідалося на шпальтах газети «Армія України»). Цього разу завданням пошуковців-професіоналів було виявлення місць захоронення та ексгумація останків військовослужбовців армій Російської та Австро-Угорської імперії, які загинули під час Першої Світової війни. В гірському поході археологів брав участь кореспондент «Армії України».
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Підтверджено місця розстрілів Надрукувати
Часопис Буського району "Воля народу", №71 від 18.08.06   
21.08.2006
Увага мешканців Ліпибок, що у Буську, останніми днями звернена на те, як одні люди в уніформі викопують обабіч єврейського цвинтаря на лузі прямокутні ями, а збоку стоять інші - з відеокамерами та фотоапаратами з потужною оптикою - і все це фіксують. За свідченнями очевидців, у цих місцях під час війни німецькі команди (есесівці, поліція, жандармерія) розстрілювали євреїв. Саме  з метою підтвердження злочинів фашистської Німеччини під час Другої світової війни у Буську і перебувають ці люди.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > В кінець >>

Всього 334 - 354 з 354
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)