Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


"Чорна археологія" - невинне захоплення чи злочин ? Надрукувати
Осередок Товариства   
04.02.2007
Стаття "Розкрадачі карпатських могил" , опублікована у Львівській газеті від 19.01.2007 №7 (77), викликала бурхливу реакцію  у середовищі "чорних археологів" (копачів, трофейщиків і т.д.).
Про це можна довідатись, відвідавши деякі форуми на яких обговорюються питання воєнної археології і пошукової роботи на місцях колишніх боїв (reibert.info, www.trizna.ru та ряд інших).

Щоб внести ясність у питання законності та відповідальності за самовільне розкопування місць боїв і поховань полеглих, подаємо витяг із Закону України "Про охорону культурної спадщини".

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Розкрадачі карпатських могил Надрукувати
Львівська Газета від 19.01.2007 №7 (77)   
19.01.2007

“Комради, оголошую набір на копання по Західній Україні! Львівська область! Подавайте свої заявки, будемо думати, якщо розібратися із строками та датами, можна непогано запланувати. До ваших послуг – Перша і Друга світові, революція, можна й по татарах пройтися, якщо когось цікавить. Словом, пишіть у цей форум”.
“Хто бажає покопати в Карпатах? Зголошуйтеся в приват, організую квитки. Аборигени нормальні, але остерігайтеся “червоних”.

Оголошення такого змісту можна без труднощів знайти в інтернеті, а отже, й долучитися до нелегальних “археологічних” експедицій для пошуку артефактів воєнного періоду. На численних форумах обговорюють знахідки, діляться фотографіями та враженнями від так званого “копу”.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Захоронення жертв політичних репресій у м.Жовкві на Львівщині Надрукувати
осередок Товариства   
27.11.2006

Govkva 15
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 25 листопада 2006 року у день Пам’яті жертв голодомору і політичних репресій у м.Жовкві Львівської області відбулося захоронення жертв комуністичних репресій, виявлених в 2002 році у підземеллях Василіанського монастиря Львівською обласною історико-просвітницькою організацією «Меморіал».

Тіла закатованих були замуровані в одній із келій монастиря отців Василіан в м.Жовкві. Їх було ексгумовано і проведено криміналістичну експертизу. Висновки експертизи підтвердили, що смерть наступила внаслідок насильницької смерті в післявоєнний період, коли в монастирі розташовувались каральні частини НКВД.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
25 листопада - День національної скорботи України Надрукувати
осередок Товариства   
21.11.2006
Українці !

Схиливши голови, промовивши молитву, запаливши свічку вшановуємо пам'ять українців, які виборюючи незалежність загинули у війнах, голодоморах, таборах та у в'язницях різних окупаційних режимів.

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" запрошує 25 листопада 2006 року у м.Жовкву Львівської області, де о 10 год. розпочнеться "Віче пам'яті" та захоронення 298 останків жертв московсько-більшовицького терору, загиблих в період більшовицької окупації 1940-1950-х років. Серед цієї кількості жертв комуністичної партії - 75 жіночих і 61 дитячий останок.

 А о 15 год. на Личаківському цвинтарі у м.Львові пройде поховання ще 150 останків жертв комунізму.

На підвіконні кожної оселі в пам'ять загиблих та безневинно закатованих запалімо о 18 год. скорботну свічку !

Вшануймо пам'ять загиблих !

 
 
Поділитися у соцмережах
У містечку Лопатин, що на Радехівщині, вшановано пам’ять загиблих героїв ОУН-УПА Надрукувати
Любомир Горбач   
03.11.2006
Lopatyn 18
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 1 листопада 2006 року, з нагоди 88 річниці проголошення ЗУНР Товариством пошуку жертв війни “Пам’ять” було організоване та проведене урочисте богослужіння у храмі Успення Пресвятої Діви Марії по вшануванню пам’яті всіх борців за волю України – учасників різних військових формувань – УСС, УГА, УВО, ОУН, Карпатської Січі та УПА.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Нові матеріали до діяльності польського підпілля у Львові (1943-1944 рр.) Надрукувати
Ярослав Онищук   
30.10.2006

Harcerze 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Історія Львова періоду німецької окупації 1941-1944 рр.  вивчена відносно добре. Однак ряд питань, пов’язаних з діяльністю підпільних організацій, їхньої структури, політичної спрямованості, конспіративної роботи тощо потребує більш детального аналізу. Кожне нове свідчення про ці події, віднайдене у результаті науково-дослідницької роботи в архівах, приватних збірках документів чи музейних фондах, є надзвичайно цінним джерелом інформації. Таким чином своєрідним відкриттям можна вважати знахідку підпільних документів, пов’язаних з діяльністю польської скаутської організації «Harcerze», виявлену співробітниками Личаківського райвідділу м.Львова Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Львівській області в одному з будинків м.Львова по вул.Некрасова 67.1

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Пам'ятай про великі дні наших визвольних змагань ! Надрукувати
осередок Товариства   
27.10.2006

1 листопада 2006 року з нагоди 88-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки у селищі Лопатин Радехівського району Львівської області відбудеться "ВІЧЕ ПАМ'ЯТІ" , де будуть вшановані герої УСС, УГА, ОУН-УПА, Закарпатської Січі, що збройно боронили Українську Державу у Лопатині.

Запрошуємо у Лопатин для відзначення важливої в історії Західної України події.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Загиблі стають відомими ! Надрукувати
осередок Товариства   
09.10.2006

Пошуківцями Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" нещодавно було проведено ексгумацію останків загиблих військовослужбовців Червоної Армії, які загинули влітку 1941 року в селі Лешнів Бродівського району Львівської області.
Вдалося ідентифікувати двох військовослужбовців:
1. Кулаков Олександр Михайлович, 1921 р.н., м.Суми
2. Авдєєв Павло Іванович, 1916 р.н., с.Ярки Воронежської області Росії.

Після тривалого пошуку вдалося знайти родичів загиблого Авдєєва Павла Івановича. Зараз Товариство "Пам'ять" співпрацює з родиною Авдеєєва з метою передачі останків для поховання на батьківщині.

Пошукове товариство "Пам'ять" звертається до громадськості з проханням надати інформацію про місцезнаходження родичів загиблого Кулакова Олександра Михайловича !

 
Поділитися у соцмережах
Досліджено місця масових поховань жертв НКВД в смт.Лопатин Надрукувати
Любомир Горбач   
30.09.2006

Lopatyn 2
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso  17 вересня  2006 року пошуковою групою «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» проводилися дослідження на місці захоронень жертв більшовицьких репресій в урочищі "Юрище" біля смт.Лопатин Радехівського р-ну Львівської області.

Зокрема, було розкопано підвальне приміщення, куди за свідченнями очевидців скидалися тіла вояків УПА та репресованих місцевих жителів.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
На Бродівщині вшановують загиблих героїв УПА Надрукувати
Любомир Горбач   
21.09.2006

21 вересня ц.р. у лісі між селами Лісове-Піски Бродівського району на місці партизанської криївки членами ВО "Свобода" та Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" встановлено пам'ятний знак і проведено вшанування пам'яті загиблих вояків Української Повстанської Армії.
Тут 18 березня 1946 року у тяжкому і довготривалому бою з каральними загонами НКВД героїчно загинули вояки УПА Мигаль Степан "Гонта", Мигаль Стефанія, Шульський Максим, Шульський Степан, Хміляр Іван, Микитюк Іван, Войтович Іван.

Вічна пам'ять Героям !

 
Поділитися у соцмережах
До річниці початку масового терору в Галичині Надрукувати
Любомир Горбач   
20.09.2006

Lonskoho 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 17 вересня 1939 року в Західну Україну на заміну польській окупаційній владі приходить московсько-більшовицький окупаційний режим. За неповних 2 роки панування «народна» влада знищила і вивезла до Сибіру сотні тисяч українців та інших мешканців Західної України.
У розділі Фотогалереї - Історія рідного краю представлені світлини, які є яскравим прикладом звірств комуністичного режиму влітку 1941 року.

Світлини надані ЛОТ "Пошук" та Центром досліджень визвольного руху.

 
Поділитися у соцмережах
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > В кінець >>

Всього 334 - 358 з 358
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)