Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини Сьогодні: 08.04.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Підсумки експедиції на г.Татарівка Надрукувати
Ярослав Онищук   
14.08.2006
Згідно дозволу Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій (№2/13/01/2006 від 13.07.2006 р.) громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» на замовлення Благодійної організації «Федерація скаутів «Галицька Русь» проводила пошуково-ексгумаційні роботи на г.Татарівка біля с.Нижня Рожанка Сколівського р-ну Львівської області.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Останні новини з "Бродівського котла" Надрукувати
Любомир Горбач   
01.08.2006
Згідно державної програми по вшануванню жертв війни і політичних репресій пошуковою групою Товаритсва "Пам'ять" було здійснено кілька експедицій в район так званого "Бродівського котла".
Метою було виявлення санітарних захоронень на місцях боїв між бійцями Червоної армії та дивізії Галичина.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Історія нагадує про себе Надрукувати
Газета "Експрес"-"Львівські новини" від 27 липня-3 серпня 2006 року № 30(170)   
27.07.2006
Археологи Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" розпочали розкопки на горі Татарівка у Сколівському районі. Тут планується знайти та перепоховати останки майже двохсот військовиків.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Новини про експедицію на г.Татарівка Надрукувати
Любомир Горбач   
27.07.2006
Зима 1915 року в Карпатах виявилася сніжною та морозною. Австро-угорський фронт стояв по вершинах гір Татарівка, Магура, Магій, що в Сколівському районі Львівської області, стримуючи шалений наступ підрозділів Російської Царської Армії.
Незважаючи на висоти гір (а це більше ніж 1000 м), крутизну схилу, товщину снігового покриву (який досягав 1 м), та 30 градусні морози росіяни постійно штурмували позиції австрійців. Не рахуючись із людськими втратами росіяни здобули вершини гір Магура і Татарівка. Схили гір, шанці, бліндажі, ями від вибухів були вщент заповнені тілами загиблих вояків - українців, росіян, німців, австрійців.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Інформація про експедицію в с.Лешнів Надрукувати
Ярослав Онищук   
24.07.2006

с.Лешнів, Яма №6
 17-22 липня 2006 року пошукова група громадської організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» при допомозі студентів історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка і нагляді представника Міністерства з надзвичайних ситуацій  проводила пошуково-ексгумаційні дослідження на території с.Лешнів Бродівського р-ну Львівської області.

  Здійснювалося обстеження місця, де в результаті артилерійського обстрілу та авіаційного бомбардування 26-27 червня 1941 р. загинуло багато червоноармійців зі складу 12 танкової дивізія 8 механізованого корпусу та 212 стрілецької дивізії 15 механізованого корпусу. У результаті було вивчено територію загальною площею біля 1000 кв. м, проведено шурфування  26 ям від вибухів авіабомб, виявлено 7 місць санітарних захоронень червоноармійців у вирвах з-під вибухів авіабомб в яких знайдено 17 останків.
Супровідний матеріал: рештки одягу, взуття, особисті речі, залишки амуніції та боєприпасів, ідентифікаційні капсули (солдатські медальйони).

Опрацювання виявленого матеріалу дасть можливість детальніше вивчити ситуацію бою, обставини загибелі солдатів, встановити їхні прізвища, місце проживання, а також відшукати родичів загиблих.

 
Поділитися у соцмережах
Нині практично всі місця боїв є розкопаними Надрукувати
Львівська Газета від 06.07.2006 №119 (926)   
07.07.2006

Розмова з Любомиром Горбачем, заступником голови товариства пошуку жертв війни “Пам’ять”.

Львівщина – місце, де впродовж тривалого часу відбувалися збройні конфлікти. Тож ліси області де-не-де практично всіяні останками учасників бойових дій. І якщо одні організації здійснюють розкопки, щоб виявити місця захоронення задля подальшої ексгумації тіл і перепоховання їх, то інші порпаються в землі, щоб знайти пряжки, шоломи й інші атрибути військового часу. Останніх називають “чорними археологами”, ставлення до них у спеціалістів – не найкраще. Розкопуючи захоронення та шанці, вони байдуже ставляться до тіл загиблих і нерідко плюндрують їх. Про “чорних археологів” як негативне явище постмілітарного часу “Газеті” розповів заступник голови товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Таємниця Ями №4 Надрукувати
капітан Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, кор.«Армії України»   
06.07.2006

Барков Олександр Леонтійович, 1920 року народження, червоноармієць, місце проживання та призову на військову службу до лав РСЧА: Краснодарський край, Сталінський район, населений пункт Криловський...
Протягом останніх 65 років ім’я цього радянського військовослужбовця перебувало в забутті. Більш ніж через півстоліття, що минуло після завершення боїв Великої Вітчизняної війни, воно зазвучало знову завдяки роботі археологів-пошуковців громадської організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять».
На шпальтах нашої газети вже розповідалося про діяльність цієї організації. Зокрема, про перепоховання у місті Броди знайдених археологами у 2005 році останків 26 радянських солдатів, що загинули в цій місцевості під час боїв у червні 1941 року. Нещодавно кореспондент «Армії України» виїхав разом із пошуковцями на місце нових розкопок.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Прізвище солдата визначили за написом на ложці Надрукувати
Львівська Газета від 15.05.2006 №83 (890)   
15.05.2006

Розмова з Ярославом Онищуком, головою товариства пошуку жертв війни “Пам’ять”.

Товариство “Пам’ять” нещодавно стало одним з ініціаторів перепоховання у Бродах 26 солдат-червоноармійців. Зважаючи на те, що про працю археологів війни, крім, звісно, “чорних”, роботу яких видно на “кічках” і ринках, майже нічого не відомо, “Газета” вирішила розпитати про це в лідера товариства “Пам’ять” Ярослава Онищука. Він розповів про те, що і як роблять для відновлення моральної справедливості щодо звичайних солдатів, котрі полягли у війнах на Львівщині.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
У Бродах Львівської області відбулася церемонія перепоховання останків Надрукувати
Прес-служба МОУ   
11.05.2006

Brody 12
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso В рамках відзначення Дня Перемоги та вшанування пам’яті загиблих в роки Великої Вітчизняної війни у місті Броди Львівської області відбулася церемонія перепоховання останків 26 воїнів Червоної армії.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Народ повинен пам’ятати про своїх героїв Надрукувати
осередок Товариства   
07.04.2006

У вересні 1939 р. в села Лопатинського (тепер Радехівського) району Львівської області вступили окупаційні війська Червоної армії, як «визволителі». За кілька тижнів розпочались арешти тих, хто був суджений ще попередньою польською владою. Виявилось, що поляки передали списки арештованих за націоналістичну діяльність «совєтам». Однак, завдяки тому, що більшість членів ОУН була переведена за кордон, українське національне підпілля вдалося зберегти від арештів. Однак продовжувалися арешти членів родин та сімей підпільників, масове «розкуркулення» цивільного населення. Багато заарештованих було відправлено до Золочівської та Львівської тюрем, чимало вивезено до Сибіру.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > В кінець >>

Всього 334 - 343 з 343
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)