Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) Сьогодні: 24.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Крути – подвиг сильних духом Надрукувати
Олександр Дума   
27.01.2012

Живемо в чудернацькій країні – Україна. Є в цій державі свято “захисника вітчизни” - це фактично день Червоної армії, яка ліквідувала українську незалежність на початку минулого століття. Але є й день Героїв Крут, коли вшановують борців за цю незалежність, які загинули з рук тих самих червоноармійців. Влада однією рукою забирає з підручників опис подвигу крутянців, а іншою – бере участь в урочистих церемоніях, і з’являється ілюзія державного вшанування героїзму...

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Українська дивізія зброї СС "Галичина" Надрукувати
Любомир Горбач   
12.05.2008

SSGalicia 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 28 квітня 1943 року під час німецько-совєтської війни, на території окупованої нацистами Галичини, у складі німецької армії було утворено українську дивізію “Галичина”, яка згодом мала стати Першою Українською Дивізією Української Національної Армії – основою майбутніх Збройних сил України, на зразок Українського Січового Стрілецтва у складі Австро-Угорської армії в 1914-1918 роках. Окрім того, метою створення цього добровільного збройного формування було запобігання вивезенню молоді на примусові роботи до Німеччини, зупинення репресій німецької влади проти цивільного населення та військовий вишкіл вояків і старшин, які після завершення вишколу мали завдання із зброєю та іншим військовим спорядженням перходити в лави Української Повстанської Армії.

Після боїв на Бродівщині, частина дивізійників, зумівши вирватись із ворожого оточення, влилась до УПА, суттєво зміцнивши її. 

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Різновидності клейм на гільзах до гвинтівки с-ми Мосіна з території Галичини Надрукувати
Орлов М.   
01.11.2007

Опису піддається колекція клейм зібраних членами громадської організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» на території Галичини з місць боїв Першої світової війни у Карпатах (1914 р.), Брусилівського прориву (1916 р.), українсько-польської війни (1918-1919 рр.), радянсько-польської війни (1920 р.) та Другої світової війни, а також клейма післявоєнного періоду.

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Перемога куреня "Різуна" Василя Андрусяка на г.Лопата Надрукувати
осередок Товариства   
07.07.2006

Курінний Василь Андрусяк
   Влітку цього року минає 62 роки від тих славетних подій, які повністю заперечують абсурдне твердження окупаційного більшовицького режиму про співпрацю ОУН та УПА з окупаційним гітлерівським режимом. У липні 1944 року в Сколівському районі Львівської області поблизу с.Кам'янки, м.Сколе, а зокрема, на гірському масиві Зелемянка та г.Лопата, кількома куренями Української Повстанської Армії було завдано відчутної поразки дивізіям Вермахту, що намагалися очистити гірський терен від відділів українських повстанців.

Ось що пише про ці події Руслан Забілий у "Нарисах історії куреня "Скажені"

Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
Медальйони-«Смертники» Надрукувати
капітан Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, кор.«Армії України»   
06.07.2006
жетон-смертник
Термін «невідомий солдат» (військовослужбовець, особу якого встановити не вдалося) існує в історії воєн ще з давніх часів. Але найбільша кількість «невідомих» з’явилася у ході світових війн ХХ сторіччя. Кількість солдатів та офіцерів, які згідно з існуючими даними, вважаються такими, що пропали безвісти або, навпаки, неідентифіковані – сягає сотень тисяч. І це не зважаючи на те, що уряди воюючих країн намагалися вирішити проблему ідентифікації своїх військовослужбовців. Для цього існували (і існують донині) особисті розпізнавальні знаки: жетони, медальйони тощо.
Детальніше...
 
Поділитися у соцмережах
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)