Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow У неділю вулицями Львова марширували вояки УПА Сьогодні: 26.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У неділю вулицями Львова марширували вояки УПА Надрукувати
Андрій Бойків   
14.10.2008

У ці вихідні, напередодні свята Покрови, у Львові ожила історія – по древній бруківці марширували бійці УПА.

Подивитись на повстанців зібрались львів'яни і гості міста. У багатьох з них ще живі спогади про ті буремні часи, коли національно свідомі українці повстали проти більшовицької системи, яка хотіла поневолити їх Батьківщину.

UPA66Lviv 3
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
UPA66Lviv 11
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey DatsoСвятковим маршем під звуки оркестру і вигуки натовпу - "Слава Україні!", "Слава Героям!", "Слава Нації!", колона вояків УПА пройшла від площі Митної до Оперного театру, а звідти попрямувала до Міської Ратуші, біля якої чекав справжній повстанський обід - куліш із бринзою і шкварками, смачно приготований поварами кафе "Криївка".

Підкріпившись із новими силами рушили вояки УПА, співаючи повстанських пісень, в сторону парку "Знесіння", де мала відбутися реконструкція бою між відділами УПА та НКВД.

UPA66Lviv 15
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
UPA66Lviv 20
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
UPA66Lviv 22
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey DatsoНедовгі приготування і ось уже влаштовано засідку на відділ НКВД, який прямує на каральну операцію.

НКВД-исти, захоплені зненацька, хаотично відстрілюються, намагаючись стримати шалений натиск вояків УПА, але невдовзі їх постріли стихають - бій закінчено.

UPA66Lviv 27
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey DatsoУ цьому бою перемогли повстанці !

Однак скільки ще має відбутися боїв за уми, скільки політичних баталій, щоб Україна справді стала незалежною а її населення стало нацією...

Завантажити відеосюжет про марш "Слави УПА" та реконструкцію бою між підрозділами УПА і НКВД з нагоди 66-ї річниці утворення УПА (56 Мб)

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)