Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Радянські війська знову наступають на Київ Сьогодні: 29.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Радянські війська знову наступають на Київ Надрукувати
Тарас Павлишин   
21.11.2008

8–9 листопада 2008 року в с.Пирогове під Києвом відбулася військово-історична реконструкція подій Другої світової війни, а саме осіннього наступу радянських військ з метою захоплення плацдармів на правому березі Дніпра з подальшим наступом на Київ.

Восени 1943 року Радянське військове командування планувало до річниці Жовтневого перевороту зробити подарунок Сталіну у вигляді відвойованого м.Києва. Людей не шкодували. Під час форсування Дніпра загинули сотні тисяч вояків ЧА. Про кількість загиблих досі точаться суперечки, оскільки неможливо порахувати втрати. Під час наступу радянських військ Україною мобілізація до лав ЧА провадилася поспіхом і часто облавним методом. Оскільки під підозру в неблагонадійності попадали усі мешканці окупованих німцями територій від немовлят до немічних бабусь і дідусів, ставлення до  рекрутів було відповідне. Часто мобілізованих українців, не заносячи в полкові списки,  непідготовленими і неозброєними кидали в наступ під шквальним вогнем німецьких кулеметів.

Листопадові дні короткі. Поки розташувалися у таборі, кілька разів відпрацювали сценарій недільного бою, і субота промайнула. Настав холодний вечір. В наметах поставили “буржуйки”, за роботою яких пильнували чергові, командири підрозділів розписали варту, вояки повечеряли і, хто йшов до відпочинку, хто збирався у гурти і так теревенили годинами.

Недільний ранок зустрів нас яскравим сонцем і морозцем. Вранішня фіззарядка, сніданок, так все пішло-покотилося за планом. Інструктажі, отримання студійної зброї та набоїв. Все це було для багатьох не вперше, але порядок є порядок.  Інструктаж з правил безпеки поводження зі зброєю, ще раз пройшлися сценарієм, от і пора висуватися на позиції.

Збіговисько було чимале. За даними організаторів близько 700 осіб. З німецького боку біля 300 учасників: піхота, сапери, зв'язок, єгері, “власовці”, парашутисти, фельджандарми, артилеристи, танкісти, есеси.

Червоноармійці пішли в наступ. Над головами німецьких вояків пролетів радянський літак, скидаючи авіабомби. Згодом запрацювала артилерія. Штурмові загони “совітів” проривали оборонну смугу. Німецька піхота завзято боронила позиції, але під натиском переважаючого супротивника, відкочувалася назад. В бій вступили радянські танки. Здавалося, що німецькому опору кінець, але до бою вступили есеси. Блискавичним контрнаступом вдалося вибити радянську піхоту із зайнятих позицій. Влучним вогнем було підбито радянський танк. Німецькі вогнеметники докінчили справу. Трохи лівіше від них вояки “лейбштандарту” захопили радянську гармату і розвернули її проти наступаючої радянської піхоти. Подекуди спалахували нетривалі рукопашні сутички. Але поразка німецьких військ була неминуча. Радянські війська переважали супротивника як в людських так і в матеріальних ресурсах.  Військову кампанію завершено. Глядачі аплодували учасникам реконструкції.

Цього разу бій поетапно тривав біля двох годин. Треба віддати належне організаторам. Сценарій був доволі цікавим. Можна відзначити роботу німецьких вогнеметників та кулеметників. Їхня робота була схвально підтримана як учасниками, так і глядачами. Імпровізацій теж не бракувало. Особливо епізод захоплення вояками “лейбштандарту” радянської гармати або епізодів рукопашного бою.

Пора збиратися додому. До наступних зустрічей в полях, камради!!!

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)