Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Звіт про виконану роботу і план заходів товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" на 2009 рік Сьогодні: 30.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Звіт про виконану роботу і план заходів товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" на 2009 рік Надрукувати
Любомир Горбач   
28.11.2008

Громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» (номер держ. реєстр. 14151200000004440 від 31.03.2005 р.) у відповідності з указами Президента і Постановами Кабінету Міністрів від 2 серпня 1996 р. (№891), 27 квітня 1998 р. (№578), 30 листопада 1998 р (№1895), 20 грудня 2000 р. (№1867), 17 серпня 2002 р. (№448), 17 листопада 2004 р. (№ 1523) і Тимчасового порядку здійснення в Україні пошуку, ексгумації та перепоховання останків осіб, полеглих внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій, реалізовує програму пошуку і вшанування пам’яті жертв війни та політичних репресій на території Львівської області.

За короткий час свого існування (з 31 березня 2005 року) пошукове товариство «Пам’ять» провело значну кількість заходів по виявленню, ексгумації та перепохованню близько шестиста останків учасників Першої та Другої світових воєн, політичних репресій та національно-визвольних змагань. Окрім пошукових робіт, товариство «Пам`ять» активно співпрацює із студентською молоддю, залучаючи її до участі у національно-патріотичних заходах, що проводяться на Львівщині та за її межами.

В структурі товариства активно діє відділ військово-історичної реконструкції, завданням якого є відновлення одягу та спорядження українських військових формувань минулого століття, та, зокрема, підрозділ Українських Січових Стрільців, Червоної Армії та Української Повстанської Армії. Відділ реконструкторів постійно залучається до різних заходів, що проводяться з метою відтворення подій, пов`язаних з національно-визвольною боротьбою української нації.

У рік ювілейного святкування 65-ї річниці створення УПА у 2007 році товариством було створено музичний відеокліп на слова повстанської пісні «Іди від мене, ти моя кохана . . .».

У січні цього року відбулася прем`єра документального фільму «УПА – тактика боротьби», створеного державною телекомпанією України та товариством «Пам`ять».

Також у лютому-березні створено музичні відеокліпи, присвячені головному командиру УПА Роману Шухевичу і полковнику УПА Василю Андрусяку.

Вперше з часу проголошення незалежності України влітку цього року в селах Кавське Стрийського району, Бучина, Ясенів Бродівського району Львівської області та Словятин що на Тернопільщині, було проведено театралізовані дійства «Повстанці з минулого» (відтворення бою Української Повстанської Армії проти загонів військ НКВД).

12 жовтня до річниці створення Української Повстанської Армії товариством «Память» у місті Львові проведено театралізоване дійство «Повстанці з минулого», урочистий хід центральною частиною міста «Сотні УПА», показ відеофільму «Бандерівці», створеного відеостудією товариства.

На 2009 рік товариством «Пам'ять» заплановане проведення наступних заходів:

1. Створення телефільму «Криївка», присвяченого Степану Бандері.

2. Ексгумація та перепоховання останків вояків, які загинули в 1915 році на горі Татарівка, Сколівського району.

3. Встановлення пам’ятної таблиці на могилі дев’яносто п’яти вояків ОУН та УПА в містечку Лопатин Радехівського району Львівської області.

4. Ексгумація та перепоховання останків вояків, які загинули влітку 1941 року біля села Лешнів Бродівського району.

5. Впорядкування військових кладовищ в селі Воля Старосамбірського району.

6. Встановлення пам’ятного знаку загиблим в нацистських та радянських концтаборах в 1941-1945 роках на «Цитаделі» у місті Львові.

7. Пошук, ексгумація, перепоховання останків вояків загиблих в червні 1941 року біля міст Сокаль, Камянка-Бузька, Добротвір.

8. Впорядкування місць поховань вояків УПА. Ексгумація і перепоховання вояка УПА в місті Жовква.

9. Впорядкування місця поховання вояків УПА в селі Горбачі Пустомитівського району.

10. Ексгумація і перепоховання вояків української дивізії «Галичина», знайдених біля села Батьків Бродівського району та Білий Камінь Золочівського району.

11. Дослідження закинутої криниці в містечку Комарне, в яку у 1944-1948 роках енкаведистами скидувались тіла загиблих повстанців.

12. До дня відзначення 65-ої річниці «Бродівського котла» відтворення (реконструкція) бою.

13. Перепоховання останків вояків, які загинули в липні 1944 року у «Бродівському котлі».

14. Дослідження та відновлення повстанської криївки в селі Конюхів Стрийського району.

15. До дня відзначення 67-ої річниці створення УПА відтворення (реконструкція) бою повстанського відділу проти загону військ НКВД, а також «Марш сотні УПА» по місту Львову.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)