Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Звіт про ексгумацію останків військовослужбовців РСЧА у с.Сасів Золочівського р-ну Львівської обл. Сьогодні: 03.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Звіт про ексгумацію останків військовослужбовців РСЧА у с.Сасів Золочівського р-ну Львівської обл. Надрукувати
Ярослав Онищук   
07.11.2005

У відповідності з дозволом Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій № 1/13/02/2005 від 31.08.2005р. пошукова група громадської організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» 4 листопада 2005р. проводила ексгумацію останків військовослужбовців робітничо-селянської Червоної армії, які загинули в оборонних боях 1941р. на околиці с.Сасів Золочівського р-ну Львівської області.

Sasiv 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Згідно свідчень місцевих жителів в лісі між селами Сасів і Колтів мало знаходитися велике поховання радянських солдатів з часів боїв 1941р. В результаті обстеження вказаної території було виявлено лише одне поховання, яке знаходилося у ямі з-під вибуху авіабомби. Останки знаходилися на глибині приблизно 0,7м від сучасної поверхні (0,2м від дна воронки). Тіло лежало  на лівому боку з легко підігнутими ногами. Цілісність кістяка була порушена в результаті втручання «чорних археологів». Ймовірно через це не вдалося зібрати весь остеологічний матеріал. Зокрема були відсутні ступні ніг, розкидані кістки грудної клітки, а залишки черепної коробки зміщені в район грудей. Вік особи  складав приблизно 35-40 років.

Супровідний матеріал: армійський каска моделі СШ-40 з пробитим осколком правим боком, алюмінієвий казанок овальної форми зразка 1936р. з вигравіруваними на дні ініціалами власника «Т.В.Н.», декілька ґудзиків із залишками тканини і гострильний брусок до бритви.

Загальний підсумок.
Поховання в с.Сасів має однакову історію з похованням в с.Хмелева (розташовані неподалік одне з другим). Згідно історичних даних 1 липня 1941р. 10-й мотострілковий і 10-й артилерійський полки 10 танкової дивізії 15 мехкорпусу о 14.00 між селами Сасів і Хмелева зав’язали бій з частинами німецької армії, прикриваючи відхід дивізії з с. Колтів Золочівського р-ну Львівської області.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)