Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Знімають фільм про Марка Боєслава Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Знімають фільм про Марка Боєслава Надрукувати
Тарас Семущак   
01.07.2009

 20-21 червня "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" разом з членами Львівської обласної Організації ВО "Свобода", Міської Організації ВО "Свобода", взяли участь у зйомках документально-музичного фільму про життя та героїчну боротьбу поета, публіциста Михайла Дяченка - псевдо "Марко Боєслав".

Марко Боєслав був членом ОУН, провідником відділу пропаґанди Карпатського краю в Українській повстанській армії, головним редактором упівських журналів "Чорний Ліс", "Шлях Перемоги", "Повстанець", є автором пісні "Рости, рости черемшина...".

Висвітлити цю маловідому сторінку української історії взялась газета „Вечірній Івано-Франківськ”. Автор ідеї та режисер Зіновій Бойчук. Фільм вийде на екрани у березні 2010 року, до 100-річчя з дня народження поета. Загинув Марко Боєслав у бою з НКВД 23 лютого 1952 року поблизу села Дзвиняч Богородчанського району Івано-Франківської області.

Більше інформації про життя і діяльність поета можна почерпнути у статті "Обраний часом (до 55-ої річниці з дня загибелі Марка Боєслава)"

Переглянути робочі моменти зйомок фільму "Різьбяр повстанських душ"

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)