Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Знахідка у с.Словіта Сьогодні: 30.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Знахідка у с.Словіта Надрукувати
Любомир Горбач   
11.07.2009

Slovita 5
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 12.06.2009 в с.Словіта Золочівського району Львівської області знайдено і ексгумовано останки двох вояків які загинули у липні 1944 року.

За розповідями місцевих мешканців біля Словітського лісництва енкаведистами було розстріляно і закопано вояка української дивізії «Галичина».

Останок іншого вояка жителі с.Словіта пов’язують із німецькою лінією оборони, яка проходила біля села і після одноденного бою була знищена радянськими солдатами. Після бою було проведено санітарну зачистку села. В існуючі окопи скидали трупи загиблих. Радянських солдатів забирали на опізнання, пізніше хоронили в іншому місці. Ймовірно ексгумовано останок вояка німецького «Вермахту».

Місце захоронення вояка дивізії «Галичина» не зазнало внутрішніх втручань з часу його появи. Захоронення іншого загиблого попередньо уже було пограбовано сучасними мародерами.

Зараз ведеться вивчення виявлених останків, та супровідних речей. Перепоховати знайдені останки заплановано 22 липня на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина» у с.Червоне Золочівського району Львівської області.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)