Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow У Бродах Львівської області відбулася церемонія перепоховання останків Сьогодні: 02.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Бродах Львівської області відбулася церемонія перепоховання останків Надрукувати
Прес-служба МОУ   
11.05.2006

Brody 12
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso В рамках відзначення Дня Перемоги та вшанування пам’яті загиблих в роки Великої Вітчизняної війни у місті Броди Львівської області відбулася церемонія перепоховання останків 26 воїнів Червоної армії.

Членами Львівської обласної громадської організації пошуку жертв війни "Пам’ять", яку очолює кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та історії стародавнього світу Львівського Національного Університету ім. І.Франка Ярослав Онищук було знайдено останки чотирнадцяти солдатів поблизу сіл Сасів і Хмелева Золочівського району та дванадцяти воїнів у селі Лешнів  Бродівського району.

Попереднє вивчення архівних документів та літератури, спілкування з місцевими жителями дали можливість припустити,  що ці поховання виникли внаслідок бою, який відбувся у цій місцевості в перших числах липня 1941 року.Поховання в с.Хмелева знаходилося в дуже поганому стані. "Чорні археологи" –   шукачі старовини – майже повністю знищили його, а найважливіші для ідентифікації речі викрали. Через це число похованих визначали за стегновими кістками, оскільки кількість черепів не відповідала кількості останків.

В результаті проведених пошуково-ексгумаційних досліджень активістам громадської організації пошуку жертв війни "Пам’ять" вдалося знайти лише два солдатських медальйона, один з яких при першому ж дотику розсипався. На другому вдалося прочитати напис: "Курсант Кулаков Олександр Миколайович, 1920 року, м. Суми".

На відміну від фашистських солдат, котрі в обов’язковому порядку носили на тілі металевий жетон з двох половинок, на кожній з яких був викарбуваний індивідуальний номер (у випадку смерті одна половина залишалась на тілі, інша додавалася до донесення про безповоротні втрати), особовий склад Робітничо-Селянської Червоної Армії (РСЧА) мав так звані солдатські медальйони, виготовлені з гільзи, в котрих на папері, від руки були записані їхні дані.

Військовослужбовці Західного оперативного командування, мешканці міста, священики різних конфесій, представники місцевої влади віддали останню шану полеглим солдатам Великої Вітчизняної війни. За християнським обрядом і з усіма військовими почестями воїни знайшли вічний спокій у братській могилі.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)