Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Зимові тактичні заняття на Львівщині вже стають традицією Сьогодні: 20.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Зимові тактичні заняття на Львівщині вже стають традицією Надрукувати
Тарас Павлишин   
10.02.2010

UPAVermaht2010 0
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 6-7 лютого цього року в околицях с.Теребежі біля Олеська вже вдруге відбулися тактичні заняття на тему зимових боїв між УПА і підрозділами Вермахту. Легенда останньої акції була такою: на окупованій нацистами території Західної України почастішали акції УПА проти відступаючих і ослаблених боями з більшовицьким військом підрозділів німецького війська та їх гарнізонів. Мета повстанців – здобуття зброї та амуніції для подальшої боротьби за свою Державу. Бійці УПА блискавичними нападами шарпають німецькі підрозділи і швидко зникають в невідомому напрямку.

Керівництво німецької поліції і служби безпеки вирішили нейтралізувати загрозу. Для цього з числа загартованих боями солдатів було сформовано бойову групу. З числа польської поліції в якості провідників до групи додано ще три особи. За даними інформаторів стало відомо про перебування на закинутому хуторі боївки УПА. Командування поставило завдання - вистежити і знищити боївку.

Протягом півтори доби велися запеклі сутички між загоном УПА і бойовою групою німців. Горбиста місцевість, закинуті господарства, засніжені поля і ліс – все це створило неповторний шарм і дало можливість учасникам з головою зануритися в ту далеку епоху.

Географія учасників акції була широкою. Люди приїхали з Кривого Рогу, Львова, Рівного, Коломиї, Стрия. Організаторами тактики виступили Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та магазин зброї і спорядження «Штурм» з м.Львова.

Співпраця між цими двома організаціями вже є традиційною і, що саме головне, плідною. За якихось два роки спільними зусиллями створено низку фільмів, кліпів, проведено понад десять акцій на тему відтворення історичних подій за участю учасників військово-історичних клубів Львова, Києва, Хмельницького, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Москви, Маріуполя. Просвітницька діяльність дала вже свої результати: все більше зацікавлених брати участь в організовуваних нами акціях, гості з інших міст України та з-за її меж починають розуміти боротьбу УПА, падає з очей облуда, нав’язана десятиліттями комуністичної пропаганди.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)