Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow "Свободівці" вшанували оборонців Маківки Сьогодні: 23.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


"Свободівці" вшанували оборонців Маківки Надрукувати
Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"   
02.05.2010
Пантеон на горі Маківка 1-2 травня Львівська обласна організація ВО "Свобода" та Товариство пошуку жертв війни "Пам`ять" провели низку заходів у Сколівському районі, присвячених 95-й річниці боїв Українського Легіону УСС за гору Маківка. Святкування проходили у двох селах – Тухлі та Головецьку, в околицях яких під час Першої світової війни проходили ключові бої українських військових формувань проти військ Російської імперії.

Зокрема, у с. Тухля відбувся Марш слави Легіону УСС, участь у якому взяли члени товариства "Пам`ять", одягнені в однострої січових стрільців, молоді "свободівці" та члени молодіжних громадських організацій. Проходячи по селу, січові стрільці салютували зустрічним тухлянцям вигуками "Слава Україні – Героям Слава!", "Слава героям Маківки!", "Герої не вмирають!".

Біля повороту на Маківку шляхи січових стрільців та представників молодіжних організацій розійшлися. Молоді "свободівці" здійснили кількакілометровий перехід на Маківку, де вони розбили патріотичний молодіжний табір. Військові реконструктори ж вирушили на відкриття музею "Герої Маківки".

Як розповів директор музею Андрій Ткачик, експонати для музею йому надали члени товариства "Пам`ять" та місцеві мешканці. Серед експонатів гільзи, макети гвинтівок та кулемету "Максим", підсумки, багнети, речі з особистого вжитку стрільців. Прикрашає кімнату музею картина з епізоду рукопашного бою між січовими стрільцями та вояками Російської імператорської армії, намальована прямо на стіні.

Увечері тухлянці мали змогу відвідати святковий концерт у місцевому Народному домі. Глядачів заворожили майстерне виконання січових пісень стрийського хору "Каменяр", віртуозність скрипаля, призера міжнародних конкурсів Ростислава Фединця, талант виконавця патріотичних пісень, барда Володимира Пастушка, щирість молодих виконавців зі Стрийської школи мистецтв та місцевих молодих співаків.

Наступного дня основні урочистості відбулися на горі Маківка, куди з`їхалися "свободівці" та представники інших громадсько-політичних організацій вшанувати пам`ять січових стрільців з усієї області. Біля пантеону УСС священики відправили молебень за загиблими вояками.

Завершилися урочистості святковим концертом у Народному домі с. Головецько. Свою програму представили хор Народного дому с. Тухля та молоді виконавці зі Стрийської школи мистецтв.

Ориґінал на головній сторінці ВО "Свобода":
"Свободівці" вшанували оборонців Маківки

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)