Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Відбулось перепоховання вояків УПА Сьогодні: 31.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Відбулось перепоховання вояків УПА Надрукувати
Любомир Горбач   
25.05.2010

Gryniv 9
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 24 травня до Дня Героїв, у с.Гринів відбулось урочисте перепоховання останків українських героїв, двох вояків Української Повстанської Армії.

Представники "Товариства пошуку жертв війни "Пам’ять" спільно із науковими співробітниками Центру досліджень визвольного руху виявили останки двох бійців УПА під час пошукової експедиції у с.Гринів в Пустомитівському р-ні Львівської області. Захоронення повстанців виявили на присадибній ділянці одного із жителів села. Інформацію про місцезнаходження поховання надав родич загиблих вояків, Михайло Карбач.

Встановлено, що останки належать двом рідним братам Карбачу Михайлу Васильовичу та Карбачу Івану Васильовичу, родом із с.Гринів Пустомитівського району на Львівщині. Ці повстанці загинули в січні 1946 року в бою з відділом НКВД, якому вдалось виявити повстанську криївку. Зі слів свідків цих подій, тіла загиблих українських героїв перевезли в с.Гринів для впізнання. За кілька днів із сусіднього села привезли їх заарештовану матір Карбач Катерину, яка підтвердила загибель синів. Керівник відділу енкаведистів дозволив поховати загиблих, однак заборонив хоронити вояків УПА на сільському кладовищі та залучати для поховання священника і місцевих мешканців. Мати загиблих поховали синів у садку на присадибній ділянці.

В результаті проведеного дослідження місця захоронення підтверджено, що поховання здійснено за згодою влади с.Гринів. Тіла загиблих було покладено у дві домовини і захоронено на визначеній для поховань глибині 1,5 м. Ексгумація останків підтвердила середній вік загиблих та отримані підчас бою пошкодження кісток людського скелета.

24 травня  до Дня Героїв, у с.Гринів відбулось урочисте перепоховання останків українських героїв, вояків Української Повстанської Армії. Поховано двох братів на сільському кладовищі поруч з могилою мами. 

Представники "Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять", одягнені у військові однострої періоду УПА, урочисто пронесли домовину вкриту національним знаменом та червоно-чорним прапором визвольної боротьби центральною частиною села Гринів до сільського храму. Після поминальної молитви багаточисельна громада з довколишніх сіл, з м.Львова, перенесла домовину на кладовище, де урочисто було перепоховано воїнів Української Повстанської Армії, які загинули в боротьбі проти московсько-більшовицьких окупантів.

Допомогу в організації та проведенні заходу надали, зокрема, Володимир Правосудов - власник магазину "Штурм" з м.Львів, Львівська обласна організація ВО "Свобода", секретар Державної Міжвідомчої комісії з питань вшанування пам'яті жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)