Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Товариство "Пам'ять" приєдналося до вшанування героїв у с.Кореличі Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Товариство "Пам'ять" приєдналося до вшанування героїв у с.Кореличі Надрукувати
Роман Гуцул   
03.06.2010

30 травня 2010 року члени Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” взяли участь у відзначенні Свята Героїв, яке відбулося у с.Кореличі Перемишлянського району Львівської області.

Члени товариства прибули в с.Кореличі на запрошення підприємця і мецената Миколи Войтовича, який є вихідцем із цього села. Спочатку у центрі села біля пам’ятника Борцям за волю України, після завершення Служби Божої і урочистого концерту та виступів гостей, члени Товариства, одягнуті у військові однострої періоду УПА та озброєні гвинтівками, зробили почесний залп, вшановуючи всіх борців за Україну.

Після закінчення урочистостей у центрі села частина учасників вирушила на околицю Кореличів у місцевість Мочарі, де 28 грудня 1947 року сотня УПА “Полтавці” із куреня “Сіроманців” під командуванням сотенного Максима звела бій із десятикратно більшими силами більшовиків у складі двох батальйонів НКВД. У цьому бою було знищено близько 360 енкаведистів та близько 150 поранено. На боці повстанців загинуло 18 вояків, між ними і славної пам'яті сотник “Максим”.

Після виконання низки повстанських пісень та Державного гімну, котрі виконав хор з м.Винники, члени "Пам’яті" виконали три почесні залпи із зброї над могилою, де поховані 18 повстанців - учасників вищезгаданого бою.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)