Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Проведено вишкіл рекрутів дивізії "Галичина" Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Проведено вишкіл рекрутів дивізії "Галичина" Надрукувати
Тарас Павлишин   
07.06.2010

29-30 травня цього року поблизу с.Раковець Миколаївського р-ну Львівської області за сприяння Товариства "Пам’ять", магазину зброї та спорядження "Штурм", особового складу 2 E LSSAH, відбувся польовий вихід рекрутів дивізії "Галичина".

Нам вдалося відтворити стилістику вишкільних таборів дивізії в 1943-1944рр. : для рекрутів повний різнобій в одностроях і амуніції, безлад з відзнаками, проте невгамовний запал до навчань. Для проведення вишколів були приділені інструкторами досвідчені і загартовані в боях вояки з інших дивізій Ваффен СС. Під пильним наглядом інструкторів відбувалися вправи з різних дисциплін. Як і передбачалося, основна увага була прикута до озброєння. Для ознайомлення були представлені стандартні зразки німецької зброї: P38, Mauser98k, MP38/40, MG-42. Велику увагу приділено стрілецьким видам зброї армії супротивника: ППШ, ППС, СВТ, карабін Мосіна. Відбувалися вправи із неповного розбирання та збирання зброї. З важкого озброєння для ознайомлення надано німецький 81,4 мм міномет та радянську гармату калібру 45 мм. Були проведені учбові стрільби з гармати.

 
 
  

Рекрути мали змогу ознайомитися з транспортними засобами і здобути навики водіння. Відбувалися польові навчання піхотного відділення в бою. В повсякденному житті, а тим більше в бойових умовах вкрай важливими є знання і навики надання першої допомоги. Цьому було присвячено півторагодинний інструктаж. Логічним продовженням цієї дисципліни був інструктаж із самозарадності (виживання в екстремальних умовах).

Після важкого навчального дня учасники вишколу відбули до цілющого джерела, що знаходиться поблизу, і здійснили там купіль. Вода круглий рік там холоднюча, аж до ломоти в кінцівках. Проте наших хлопців це не зупинило. В басейні всі разом проходили навколо хреста 12 разів.

 
 
  

Впродовж цілого вишколу духовну опіку над нами провадив капелан, котрий в свою чергу також активно навчався всіх бойових дисциплін. На фото він в однострої штурмфюрера і в кашкеті офіцера Люфтваффе, так як і було прийнято в дивізії "Галичина".

В планах на майбутнє передбачені неодноразові подібні акції для поглиблення здобутих знань і здобуття нових. І, що саме важливе, для формування повноцінного і згуртованого підрозділу.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)