Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow 11 липня на Сколівщині відбудеться вшанування пам’яті загиблих у роки Першої Світової війни Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


11 липня на Сколівщині відбудеться вшанування пам’яті загиблих у роки Першої Світової війни Надрукувати
Осередок Товариства   
07.07.2010

В неділю, 11 липня, у селі Головецько Сколівського району Львівської області відбудеться перепоховання близько тридцяти останків австрійських та невідомих вояків, загиблих у боях навесні 1915 року. Захід розпочнеться о 12 годині на військовому австрійському кладовищі. Організовує перепоховання Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять".

Захід приурочено до початку Першої Світової війни, у якій брали участь та гинули воюючи в різних військових формуваннях українці, що перебували в складі Австро-Угорської, та Російської імперії.  За приблизними підрахунками істориків в цій війні воювало близько 800 тис. українців у складі австрійської армії та біля 4 млн. на боці російської.

За словами голови Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомира Горбача, останки вояків віднайшли в околицях сіл Либохора та Головецько. Саме на цій території проходили бої за гору Татарівка, Маківка, Плішка. Частина останків ексгумованих членами товариства не зазнала від часу їхнього захоронення зовнішнього втручання, і їх можна ідентифікувати як вояків австрійської армії. Не виключено, що серед австрійців можуть бути і українці. Адже, відомо що у боях за гору Татарівка та Маківка приймав участь Легіон Українських Січових Стрільців, вояки якого носили австрійські однострої.

В інших місцях, після ексгумації людських решток та проведеного дослідження місця захоронення, неможливо встановити приналежність загиблих до будь якої з ворогуючих сторін.

"Нажаль, перед нами на цій території побували "чорні археологи". Тому, в даному випадку визначити до якої армії ці вояки належали неможливо – адже при більшості з них не залишилось жодних речей, які допомогли б ідентифікувати останки загиблих".

Окрім того, за словами Л. Горбача, складно навіть назвати точну кількість останків вояків – адже після пограбування "чорними археологами" людські рештки на місці боїв подекуди розкидані абияк, тож, часом вдається знайти лише фрагменти скелета.

Пошук, ексгумацію та перепоховання австрійських і невідомих вояків товариство "Пам'ять" проводило за погодженням, і сприяння Почесного консульства Австрійської Республіки.

Участь у заході візьме почесний консул Австрії у Західній Україні Ярослав Наконечний. Запрошено заступника голови Львівської обласної ради Петра Колодія, секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету, заступника голови регіональної комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Ігора Ожиївського.

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" запрошує всіх бажаючих взяти участь у заході, присвяченому вшануванню пам’яті українців, австрійців та вояків інших національностей загиблих у роки Першої Світової війни.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)