Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow У Хітарі 19 серпня 2010 року відтворили героїчний бій УПА із загонами МГБ Сьогодні: 26.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Хітарі 19 серпня 2010 року відтворили героїчний бій УПА із загонами МГБ Надрукувати
Осередок Товариства   
20.08.2010
Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" та Сколівська районна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" взяли участь у вшануванні пам`яті повстанців, загиблих під час облави загонів МГБ у 1947 році в селі Хітар, що на Сколівщині.

У ті роки в Карпатах не припинялася боротьба. Чимало жителів Хітара були в УПА, а решта всіляко сприяли повстанцям. 67 років тому, саме на Спаса, більшовики оточили село. Жоден з партизанів не здався, всі загинули - понад сто хлопців. Тіла вивезли в Славське, скинули в болото і засипали вапном. На тому місці тепер спільна могила. У покарання за підтримку УПА все село - 440 родин - вивезли. Згодом частина родин повернулася. А ті, хто живе в інших краях, щороку на Спаса з'їжджаються до рідного села.

Урочистості розпочалися богослужінням. Після цього відбулося віче, на якому виступили голова Стрийської районної організації ВО "Свобода" Мар'ян Берездецький, Сколівський "свободівець" Андрій Ткачик та інші.

Згодом у місцевій школі "свободівці" влаштували показ фільму "Війна Мирослава Симчича" та відеокліпів на патріотичну тематику. Увечері біля села військові реконструктори з Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" відтворили бій УПА із загонами МГБ 1947 року.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)