Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Львів відзначає 92-у річницю ЗУНР Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Львів відзначає 92-у річницю ЗУНР Надрукувати
Осередок Товариства   
05.11.2010

1 листопада у Львові відсвяткували 92-гу річницю утворення Західної Української народної республіки. Саме у цей день 1918 року стрілецькі частини, очолювані сотником Дмитром Вітовським зайняли усі найважливіші урядові установи Львова, і на Ратуші замайорів синьо-жовтий прапор, інформує zaxid.net.

Члени Товариства пошуку жертв війни "Пам’ять", в пам'ять про події 1918 року, організували варту під Ратушею у військових строях. Також вони відтворили стежі центральними вулицями Львова, які здійснював тоді 19-ий стрілецький полк і супровідний курінь 41-го піхотного полку.

Голова Львівської ОДА Василь Горбаль із заступниками, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник із заступником, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів разом із членами Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих відвідали українські військові поховання героїв Листопадового Чину, зокрема президента ЗУНР Євгена Петрушевича, на Личаківському та Янівському кладовищах.

На вулиці Листопадового чину утворили живий ланцюг з нагоди 92-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Понад сотня пластунів запалили символічні лампадки і взялися за руки аби нагадати львів’янам про створення ЗУНР 92 роки тому. Живий ланцюг завершився маршем пластунів до Личаківського кладовища і хвилиною мовчання.

4 листопада події "Листопадового чину" на львівській Цитаделі відтворили реконструктори з різних куточків Західної України - Рівного, Києва, Стрия, Миколаєва. Ініціювали та організували проведення цього заходу товариство "Пам’ять" і магазин зброї та спорядження "Штурм".


Джерело відео: www.24tv.com.ua

Читайте також:
У Львові відтворили події "Листопадового чину"
Листопадовий зрив на Цитаделі
У Львові відтворили бій поч. ХХ ст, де перемогли українці
У Львові відтворили бій Січових Стрільців і солдатів УНР з поляками

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)