Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow На Львівщині знайшли рештки загиблих вояків у Другій світовій війні Сьогодні: 31.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


На Львівщині знайшли рештки загиблих вояків у Другій світовій війні Надрукувати
Прес-центр Товариства   
22.12.2010
eksp102010 34
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Учасники товариства "Пам’ять", під час польових пошукових досліджень, виявили місця санітарних захоронень загиблих вояків німецького "Вермахту", радянської "Червоної Армії" та української дивізії "Галичина" в роки Другої світової війни. Захоронення знайшли в Бродівському і Золочівському районах Львівської області.

Група товариства пошуку жертв війни "Пам’ять" впродовж жовтня, листопада 2010 року відвідала більше десяти сіл Золочівського та Бродівського районів Львівської області. Ця місцевість Львівщини стала жорстокою ареною боїв між ворогуючими сторонами у роки радянсько-німецької війни (1941-1944). Учасники пошукової експедиції ставили собі за мету відшукати невідомі та невпорядковані до цього часу місця захоронень жертв війни та політичних репресій.

Під час роботи над розкопками опитано велику кількість місцевих жителів, свідків та учасників цих подій. З 15 місць ймовірних поховань досліджено 8 захоронень. В усіх знайдено людські рештки. За характером поховання та знайденими поруч фрагментами військових одностроїв і спорядження, залишки людських скелетів належать воякам різних воюючих сторін. Із ям ексгумовано (вилучено) рештки 18 осіб. Відповідно до висновків отриманих після дослідження супутніх речей, це вояки німецького "Вермахту", радянської "Червоної Армії", української дивізії "Галичина". Остаточні відомості про загиблих, стануть відомими після ретельного опрацювання. Ексгумують та перепоховають віднайдені людські рештки на військовому кладовищі у 2011 році після отримання дозволу та відповідних документів.

eksp102010 9
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso

Також зауважимо, що відповідно до програми з підготовки по відзначенню трагічного 100-річчя початку Першої Світової війн (в 2014 році), районні осередки товариства "Пам'ять" розпочали впорядкування військових кладовищ австрійців, українців та вояків інших національностей, котрі загинули у 1914-1915 роках. Впорядковувати могили будуть у Старосамбірському, Самбірському, Стрийському та Сколівському районах Львівської області.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)