Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Фільм "Бій за гору Маківка" покажуть по телебаченню Сьогодні: 25.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Фільм "Бій за гору Маківка" покажуть по телебаченню Надрукувати
Осередок Товариства   
12.01.2011
З нагоди 95-ї річниці переможного бою Легіону Українських Січових Стрільців над російськими окупантами, представники "Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" 22 січня о 13.00 год. на 12-му каналі львівського телебачення, о 20.00 на каналі НТА та 23 січня о 16.20 на 12-му каналі презентують документально-художній фільм "Бій за гору Маківка".

Саме на Маківці навесні 1915 року під час Першої світової війни відбулася низка боїв УСС із регулярними частинами російської імператорської армії.

"Ідея фільму зародилась ще у 1989 році, коли формували організацію СНУМ у підніжжя гори Маківка. Приїжджають туди представники "Пам’яті" кожного року. Наприкінці 2009 року дізнавшись, що тодішній Президент Ющенко видав указ "Про заходи з відзначення, всебічного вивчення та об'єктивного висвітлення діяльності Українських Січових Стрільців", вирішили неодмінно відзняти фільм. Планували, що це буде документальний фільм, але так захопились зйомками, що вийшов документально-художній", - розповів головний режисер і сценарист кінострічки голова громадського об’єднання "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" Любомир Горбач.

Розпочалась підготовка до зйомок фільму у грудні 2009 року.

"Найперше шили костюми і писали сценарій. А вже зйомки розпочали в першій половині лютого 2010 року і тривали вони до 1 травня. Весь фільм знімали на місцях, де відбулись бої у 1915 році, а це, в основному, Головецько, Тухля, Риків. Всі актори фільму є аматорами. Це учасники ГО "Пам’ять" та місцеві мешканці. На зйомки фільму приїжджали лише під час вихідних, оскільки кожен був на роботі. Загалом у кінострічці взяли участь 80 осіб", - додав Любомир Горбач.

Режисерами фільму є Любомир Горбач та Андрій Тур’янський. Консультант фільму історик Андрій Козицький. Головний меценат Володимир Правосудов, власник торгової марки "Штурм", і Михайло Дмитрів, член "Товариства пошуку жертв війни "Пам’ять".

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)