Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Перша світова війна і Україна - погляд через століття Сьогодні: 23.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Перша світова війна і Україна - погляд через століття Надрукувати
Любомир Горбач   
11.02.2011

У середу, 23 лютого, о 15 год. у Львівському національному університеті імені Івана Франка (вул. Університетська, 1) відбудеться круглий стіл “Перша світова війна і Україна: підсумки із перспективи століття”, що його спільно організовують громадські організації та наукові установи Львова.

Ідея круглого столу – привернути увагу громадськості до наближення 100-літнього ювілею від дня початку Першої світової війни, заохотити державні структури до спільної праці у напрямку відновлення занедбаних та зруйнованих військових цвинтарів та окремих поховань тих часів, фортифікаційних споруд та земляних укріплень цієї війни, організації заходів із вшанування пам’яті полеглих, обговорити проблеми та перспективи створення реєстру таких поховань,  напрямків перспективних наукових досліджень, тощо.

Головним підсумком круглого столу повинно стати опрацювання комплексного плану заходів присвячених відзначенню століття з дня початку Першої світової війни на період 2011–2014 рр.

Учасники круглого столу обговорять питання:

•    Перспективи українських наукових досліджень з галузі історії Першої світової війни
•    Упорядкування пам’ятних місць, пов’язаних із подіями Першої світової війни
•    Вшанування українських військовиків, які загинули в роки Першої світової війни

До розмови запрошено голову Львівської обласної ради Олега Панькевича, голову Львівської обласної державної адміністрації Михайла Цимбалюка, міського голову Львова Андрія Садового, представників наукового середовища: декана історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Романа Шуста, виконувача обов’язків директора Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича Миколу Литвина, науковців-дослідників Олексія Сухого, Віктора Голубка, Івана Патера, Кіма Науменка, Івана Федика, Марту Гавришко, голову Громадської організації Товариство пошуку жертв війни “Пам'ять” Любомира Горбача, голову Громадського об’єднання ОУМ “Спадщина” Тараса Миська, директорів музейних та наукових установ, представників Спілки офіцерів України, бізнесу та громадських організацій.

Під час роботи круглого столу у приміщенні Музею історії Львівського університету (ауд. 221) о 14.00 відбудеться відкриття виставки “Перша світова війна в Галичині: пам’ятки та пам’ять”. На виставці будуть представлені пам’ятки зібрані Товариством “Пам'ять” під час пошуково-ексгумаційних досліджень, а також експонати із приватних збірок. У організації виставки бере участь власник торгівельної мережі “Штурм” Володимир Правосудов.
Організатори сподіваються, що круглий стіл стане поштовхом для багатьох науково-просвітніх проектів, які будуть реалізовані у Львові у наступні роки за підтримки бізнесу і влади.

Контакти організаторів круглого столу:

ГО Товариство пошуку жертв війни “Памя’ть”:  сайт memoria.com.ua,
голова ГО Товариство «Пам'ять» Любомир Горбач моб.тел. 0984578819

Андрій Козицький ( , моб.тел. 0975818707)

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)