Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Історія нагадує про себе Сьогодні: 30.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Історія нагадує про себе Надрукувати
Газета "Експрес"-"Львівські новини" від 27 липня-3 серпня 2006 року № 30(170)   
27.07.2006
Археологи Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" розпочали розкопки на горі Татарівка у Сколівському районі. Тут планується знайти та перепоховати останки майже двохсот військовиків.

"На цій горі 1915 року під час боїв між Австро-Угорською й Російською імперіями загинуло чимало вояків різних воюючих сторін. Ускладнює роботу те, що це захоронення — санітарного зразка. Тобто для тіл вояків не копали спеціальних ям, а стягували їх у рови, що лишилися від окопів", — розповів кореспондентці "Експресу" Любомир Горбач, заступник голови "Пам'яті".

На Татарівці археологи працюватимуть два тижні. А якщо не встигнуть опрацювати всю територію, обіцяють продовжити роботи наступного року. Знайдені солдатські останки перепоховають у селищі Головецько, на спільному цвинтарі російських та австрійських військовиків.

Пан Любомир також розповів, що археологи уже закінчили роботу в селі Лешнів Бродівського району, де знайдено 33 останки вояків, які загинули 1941 року. "Ці поховання не були пограбовані. Разом з останками ми знайшли нагороди військових, речі особистого вжитку, годинники, ложки, казанки, фляги, взуття та шість капсул, у яких були дані про солдатів",— продовжує Любомир Горбач.

Знайдених у Лешнівському лісі перепоховають на військовому кладовищі у Бродах. Та, зважаючи на те, що сьогодні тут є проблема з місцем, археологи з надією чекають на створення регіонального військового меморіалу в селі Підгірці.
"На цій території відбувалися масштабні бої між солдатами Червоної армії та дивізією "Галичина". І в Підгірцях теж є чималі захоронення. Тому відкриття військового кладовища було б логічним. Але чи буде це цьогоріч — питання спірне", — каже пан Любомир.

Розмовляла Оля ПІЛІЩУК, газета "Експрес"

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)