Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Патріотичний фестиваль на батьківщині Євгена Коновальця Сьогодні: 03.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Патріотичний фестиваль на батьківщині Євгена Коновальця Надрукувати
Анатолій Табака   
25.06.2011

 Весна - літо – фестивальна пора. Щороку різноманітних заходів, на яких можна добре відпочити, послухати улюблену музику й знайти нових цікавих друзів, стає щораз більше. І це добра тенденція. У когорті фестивального хіт-параду чільне місце посідає й щорічний, фестиваль у Зашкові, що неподалік м. Жовкви. З 2008 року це невеличке село в червневу пору приймає на берегах свого мальовничого озера та на узліссі численних поціновувачів активного, драйвового й пізнавального відпочинку, а головно шанувальників історичної постаті національно-визвольного руху провідника ОУН Євгена Коновальця. Цьогоріч справляли 120-у річницю уродин видатного українця.

Особливості фестивалю в Зашкові, надає, власне, його національно-патріотичне спрямування. Відчути енергетику місця, де народився і зростав майбутній полковник Армії УНР, комендант УВО, голова Проводу Українських Націоналістів, приїжджає молодь із різних куточків Львівщини. й не тільки нашої області. Сюди з’їжджаються з Київщини, Харківщини, Хмельниччини, Тернопільщини та інших теренів України.

 

Особливе зацікавлення у гостей Зашкова викликає музей Євгена Коновальця, який знаходиться у центрі села. Саме біля музею відбувається офіційне відкриття дводенного фестивалю. Чи не щороку вшанувати пам'ять провідника ОУН приїжджає поважний сучасник Герой України Юрій Шухевич. Його звернення до української молоді слухали, всотуючи кожне слово. Після урочистого віче всі подалися на берег чималого озера, поближче до сцени, на якій продовжилося й тривало основне дійство – концертна програма фестивалю.

Організатори дбають про доволі високий рівень проведення заходу: від запрошення цікавих відомих виконавців патріотичних пісень до облаштування місць для наметових містечок. Щоправда, з доїздом виникали певні проблеми, на багатьох інтернет-балачках народ висловлював своє незадоволення відсутністю достатніх рейсів маршруток, особливо в неділю.

 

Серед виконавців, яким випала честь виступити на 120-річчі Євгена Коновальця, – жовківський гурт Vox populi, фіналісти шоу «Україна має талант» RIZUPS, київська етно-рок формація «ТаРута», «Широкий лан» з Калуша, «Тридцята паралель» (екс «Західний час») та Олександр Положинський з групою «Тартак». Цікавими були виступи колективів Зашківського Народного дому «Просвіта», етногурту «Ойкумена» та дівочого квартету (не пригадую назви), які зачарували публіку автентичними українськими народними піснями під супровід давніх інструментів – ліри та сопілки.

Серед особливостей дня – спускання на воду козацького човна «Отаман», над виготовленням якого працювали зашківчани під керівництвом Андрія Подільчака.

Поки люд з’їжджався, розбивав наметові містечка й ніжився під сонечком, слухаючи солов’їну українську пісню від різних співочих формацій, на горі біля лісу облаштувався військовий табір радянських солдат, енкаведистів, у їхньому гурті крутилися солдати Вермахту. Насправді все це були учасники військово-історичної реконструкції, які посилено готувалися до показу дійства. В глибині лісу на постій також стали воїни Української Повстанської Армії. Там вони поводили вишкіл, вивчали місцевість і готувались до захисту своїх людей і рідного краю.

 

Дійство, з огляду на привезену амуніцію (самохідна бронетехніка, гармата, джип, три мотоцикли) й серйозність самих учасників обіцяло бути цікавим. Сподівання виправдалися вповні – все відбувалося динамічно й цілковито приковувало увагу.

Глядачі перейнялися долею простих селян, які у військовий час терпіли знущання як не від гітлерівських, то від совєтських зайд. Єдиними рятівниками для них були воїни УПА.

Організаторами реконструкції вже звично виступили Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять», магазин «Штурм» (м. Львів). Окрім реконструкторів з Львівщини, у дійстві взяли участь військово-історичний клуб "Повстанець"(м. Київ), «Проскурівський гарнізон» (м. Хмельницький), реконструктори з м. Рівного.

Цьогорічний фестиваль вдався на славу. Чого тільки був вартий нічний феєрверк. Хто не їздив – багато втратив.

Наступного дня «підмочив репутацію» фестивалю дощ, який сіявся з самого ранку, кваплячи гостей швидше збиратися в дорогу та завадивши зібратись численно на ранкове Богослужіння.

(більше світлин у фотогалереї )

Оксана ФРАНКІВ  (НЧ "Новий час")

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)