Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow У Зашкові відтворено переможні бої УПА: героїзм, якого знову потребує Україна! Сьогодні: 24.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Зашкові відтворено переможні бої УПА: героїзм, якого знову потребує Україна! Надрукувати
Анатолій Табака   
29.06.2011

 18 червня 2011 року в рамках відзначення року Євгена Коновальця на Львівщині відбувся молодіжний фестиваль "Зашків-2011". Фестиваль традиційно проходив біля озера в с. Зашків Жовківського району, де 120 років тому народився Євген Коновалець. В організації фестивалю взяли участь члени Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» під керівництвом голови Товариства Любомира Горбача та відповідального за організацію заходу Михайла Дмитріва.

Члени Товариства «Пам'ять» приїхали до місця проведення фестивалю ще 17 червня в обідню пору. Відбулось розкладання військового намету, огородження території табору, збирання дров для розпалювання ватри та готування їжі на польовій кухні. В цей же ж день під вечір до табору було доставлено військову техніку часів ІІ Світової війни. 


18 червня зранку прибула ще частина членів Товариства «Пам'ять» і на польовій кухні було приготовано повстанський сніданок. Після сніданку почалось обгородження території, де мало тривати театралізоване військово-історичне дійство. На огородженій території почали монтувати хати, які були потрібні як декорації. Після обіду була проведена репетиція дійства, в якій взяли участь всі члени Товариства «Пам'ять» та члени запрошених клубів.

 

 

В 18:00 розпочалось театралізоване військово-історичне дійство на горі Берекавиця, що над Зашківським озером. У відтворенні бою взяло участь близько 90 осіб, перевдягнених у військову форму Польської поліції, Німецьких каральних загонів, НКВД, Червоної армії та вояків УПА. Також було задіяно тогочасну військову техніку: бронетранспортер, військові мотоцикли, гармати, рушниці та ін. Дане дійство тривало близько півтори години, при цьому сотні глядачів слухали коментар диктора про події, що відбувались на імпровізованій сцені. Глядачі захоплено аплодували після кожного разу, коли вояки УПА перемагали у бою ворога і звільняли село від окупаційних військ. Непорушна тиша стояла коли трьох НКВД-истів, що вижили в бою, за страждання, завдані українському народові, було розстріляно вояками УПА, після чого здійнялись шалені оплески і вигуки глядачів. Дійство було відтворено на високому рівні, глядачі дякували за побачене аплодисментами та оваціями.

 Після завершення дійства глядачам дозволили зайти на територію, де відбувались бої, і пофотографуватись з військовою технікою та членами Товариства «Пам'ять», одягненими в форму різних армій. Ажіотаж навколо місця події тривав ще майже годину – ніхто не розходився, а жваво обговорювали побачене, робили фото та відео зйомки.

 Серед глядачів були очевидці подій, зокрема зв’язкова УПА, політв’язень п. Марія, яка з допомогою дітей, долаючи фізичний біль прибула на гору Берекавицю і зізналась нам у тому, що не змогла стримати сліз під час реконструкції нападів ворожих вояків та мирне населення, захисних дій вояків УПА ‒ настільки побачене було подібне до реальних історичних подій.

Ідеєю даного дійства було показати сучасній молоді трагедію, яка відбувалась в той час на українській землі, в українському селі. Показати, як ворожі армії приходили і грабували села, знущались і вбивали мирне населення. Як важко було воювати воякам УПА на два фронти, які вони були мужні і як любили Україну.

 

Ввечері на фестивальному полі відбувся концерт, після якого небо над селом Зашків освітив святковий феєрверк, а молодь зібралася біля ватри, де співали повстанських пісень. На наступний день на фестивальному полі священики відправили Службу Божу і відбулося офіційне закриття фестивалю.

 

Товариство «Пам’ять» висловлює щиру подяку Жовківській районній раді, Жовківській районній організації ВО «Свобода», магазину зброї та спорядження «Штурм» за надану допомогу і підтримку. Також висловлюємо подяку усім небайдужим українцям, які у цей день наповнили своїм патріотичним духом фестивальне поле та гору Берекавицю!

Слава Україні! Героям Слава!

Замісник голови ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять»», депутат Жовківської районної ради від ВО «Свобода» Михайло Дмитрів 


 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)