Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Анонс заходів з вшанування полеглих у "Бродівському котлі" Сьогодні: 02.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Анонс заходів з вшанування полеглих у "Бродівському котлі" Надрукувати
Осередок Товариства   
19.07.2011
Громадська організація Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять", благодійний фонд "Броди-Лев", магазин "Зброя та спорядження "Штурм" закликають вшанувати українських вояків полеглих у липні 1944 року підчас німецько-радянської війни у "Бродівському Котлі".

24 липня, на військовому кладовищі вояків дивізії "Галичина", що між селами Червоне-Ясенівці Золочівського району, відбудуться заходи з вшанування пам`яті українських вояків з Першої Української дивізії Української Національної Армії "Галичина", які воювали в складі німецьких військових формувань, та українців які загинули воюючи в підрозділах радянської Червоної Армії. Жахливі події які розгортались в липні 1944 року під час радянсько-німецької війни на території Буського, Бродівського, Золочівського районів Львівської області пізніше отримали назву "Бродівський Котел".

Двадцяте століття принесло на територію України дві світові війни, які по собі залишили мільйони людських смертей.

Українська земля щедро полита кров`ю українців, які боролися за свою свободу та кров інших народів, що прийшли на нашу землю в інтересах своїх імперій. Історія розпорядилась так, що перебуваючи у складі різних армій та держав, за чужі інтереси гинули тисячі громадян України.

Відомо багато випадків, коли члени однієї родини волею обставин проливали кров в рядах ворогуючих армій. Яскравим прикладом цього на теренах Західної України був "Бродівський Котел", в якому у липні 1944 року під прапорами різних імперій полягли тисячі українців.

Настав час, вшановуючи пам`ять полеглих на полі бою, позбутися ідеологічних штампів комуністичного режиму, які ділили українців на "західняків" і "східняків". Наш обов`язок – гідне вшанування пам`яті людей, які волею обставин не повернулися до своїх сімей, ставши знаряддям у вирішенні політичних та ідеологічних амбіцій антигуманних і злочинних за своїм змістом імперій.

24 липня, в день вшанування пам`яті загиблих у "Бродівському котлі" українських вояків з дивізії "Галичина" та "Червоної армії", Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" закликає до участі у таких заходах:

23 липня – між селами Червоне-Ясенівці, поруч з військовим кладовищем

  • 21.00 – "Вечір пам’яті полеглих". Виконання рок-гуртами "Залізний Хрест", "Нахтігаль" ( м. Львів), "Цвіт Життя", "АУРУМ" ( смт. Красне), патріотичних пісень.

24 липня

  • 10.30 – село Ясенів, гора Жбир Бродівського району. Покладання квітів. Молитва за загиблими.
  • 13.00 – село Червоне Золочівського р-ну. Військове кладовище вояків дивізії "Галичина". Перепоховання віднайдених товариством "Пам'ять" останків вояків "Галичини" та "Червоної армії". Покладання квітів. Молитва за загиблими.
  • 15.00 – театралізоване військово-історичне дійство "Бродівський котел". Історична реконструкція (відтворення) остатнього бою Бродівського оточення який відбувся 22 липня 1944 року між селами Червоне (Лядське) Ясенівці.

Співорганізатори заходів:

Львівська обласна організація Всеукраїнського Об’єднання "Свобода", Львівська обласна рада, спілка ветеранів вояків Першої Української Дивізії Української Національної Армії "Галичина".

До участі запрошено Львівську обласну державну адміністрацію, Львівське обласне Всеукраїнське Об’єднання Ветеранів, представництво Німецької Народної Спілки по догляду за військовими похованнями у Західній Україні, громадські організації : ОУМ "Спадщина", "Пласт", "Сокіл" та інші.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)