Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Повернення УПА в місто Жовква Сьогодні: 29.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Повернення УПА в місто Жовква Надрукувати
Анатолій Табака   
29.08.2011

На День Незалежності 24 серпня в місті Жовква маршом пройшли воїни української повстанської армії. У глядачів даного дійства склалося враження, що на вулиці їхнього рідного міста вийшли з криївок справжні воїни УПА. Оригінальне, періоду ІІ світової війни, обмундирування, амуніція та зброя захоплювали дух, визивали гордість та почуття поваги, у кожного національно свідомого громадянина, до українських воїнів, які поклали життя за нашу незалежнісь.

Близько 50 чоловік, членів і прихильників ГО «Пам’ять», перевтілені в цей день у повстанців, віддали шану біля пам’ятника полеглим за волю України у м.Жовква, провівши панахиду та виконавши сальву на честь загиблих за волю та незалежність України.

MarshUPAZhovkva 11
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Після виконання сальви вони приєднались до загального маршу громадських організацій Жовкви, який пройшов через все місто та завершився мітингом і підняттям прапора на центральній площі міста.

По закінченні всіх урочистостей всі охочі мали змогу зробити світлини з воїнами УПА. Роблячи світлини пересічні громадяни висловлювали своє захоплення побаченим дійством, роздивлялись автентичний одяг, амуніцію, зброю, взнавали від членів організації інформацію про діяльність та проведені бої воїнами УПА. Деякі хлопчаки так захопились видовищем, що коли реконструктори вже повертались до палацу культури, щоб переодягтись, з великим задоволенням марширували разом з ними.

Коли бачиш захоплені та зачаровані очі юнаків, які з гордістю спостерігають за таким дійством розумієш, що національна ідея буде жити вічно та історична справедливість рано чи пізно все-таки буде встановлена на всеукраїнському рівні. Після побаченого розумієш - як би там не було важко, але таке театралізоване дійство таки необхідно проводити.

Від іменні керівництва ГО «Пам’ять» хочу висловити подяку усім хто допоміг організувати і провести цей захід. Слава нації!!!

Дмитрів М. М.

Карасенко О. А.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)