Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Шана пам'яті полеглим і живим воїнам УПА Жидачівщини Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Шана пам'яті полеглим і живим воїнам УПА Жидачівщини Надрукувати
Анатолій Табака   
30.08.2011

Сальвою біля символічного хреста встановленого на місці загибелі сорока повстанців неподалік с. Кологорів Жидачівського району члени Львівського товариства пошуку жертв війни «Пам'ять», 24 серпня, вшанували пам'ять полеглих і живих воїнів УПА.

У 1946 році в лісі неподалік села в криївці, через зраду, було вбито 40 воїнів УПА. Їхні останки не вдалося перепоховати. Та селяни бережуть спогади про цю трагічну подію. По стількох роках на місце трагедії помолитися за душі загиблих прийшли жителі Кологор, сусідніх сіл. Відслужили панахиду та освятили встановлений силами громади хрест. Також цього святкового дня члени товариства відвідали ветерана національно-визвольної війни, безпосереднього учасника бойових дій, колишнього повстанця Михайла Поглода. Хлопці привітали сивочолого ветерана із Днем Незалежності України тим величним для кожного українця святом. Подякували йому за те, що в свій час із зброєю в руках боронив рідний край, що все життя проніс у своєму серці любов до України, виборював щасливе життя у вільній державі для нинішнього покоління.


Також члени товариства помолилися та віддали шану памяті заступника Головного Командира УПА, політичного Керівника УПА, референта пропаганди Йосифа Позичанюка (Псевдо - «Шугай», «Шаблик»). 22 грудня 1944 року його група була атакована карально-репресивним загоном, що налічував близько 300 чекістів. Всі 9 загинули. Останки Й. Позичанюка і його побратимів навіки упокоїлися на кладовищі с. Юшківців.

Будучи у Юшківцях не могли оминути єдиний в Україні музей Ярослави Стецько. Екскурсію музеєм та екскурс в славну історію Юшківців для членів товариства провів голова громадської ради музею та його засновник Володимир Лагоцький.

 

Оксана Франків

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)