Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow "Марш Слави УПА" м.Жидачів (2 жовтня 2011) Сьогодні: 28.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


"Марш Слави УПА" м.Жидачів (2 жовтня 2011) Надрукувати
Анатолій Табака   
10.10.2011
Перелік статей
"Марш Слави УПА" м.Жидачів (2 жовтня 2011)
Сторінка 2
Сторінка 3
Сторінка 4
 


Цього недільного дня учасники ходи знову згадали імена розстріляних та під час панахиди, яку відслужили отець-мітрат Василь Юрів, о. Ярослав Турик та о. Роман Котів, молилися за душі вбитих. Також молитвою вшанували пам'ять борців за волю України на Замковій горі. Реконструктори та члени Товариства «Пам’ять» потрійною сальвою віддали честь полеглим.

Опісля у сквері по вул. Шашкевича відбулась військово-історична реконструкція. Коментував події, що мали місце в історії нашого краю, колишній політв’язень, дослідник повстанського руху п. Олексій Данилишин. Автор сценарію та ініціатор проведення реконструкції - жидачівець Володимир Гаврон.


…На краю села хатина. На подвір’ї бігають хлопчики. До хати підходить повстанець. Діти, побачивши його, кличуть матір. Жінка і повстанець розмовляють. Повстанець відходить від хати, махає рукою, і на подвір’я заходить повстанський відділ та заїжджають троє вершників. Повстанці розташовуються і готуються до вечері. Малі діти крутяться біля коней, а потім забігають до хати, беруть свої дерев’яні автомати і підходять до командира, просяться:

- Вуйку командире, візьміть нас в УПА, щоб комуністів бити, бо вони нашого батька забрали, так дотепер ми ще його і не бачили.

Командир на мить задумався, а потім покликав свого помічника і каже:

- Подаруй цим хлопчикам книжку про козаків, яку ти взяв у читальні. А то вони вже на комуністів хочуть йти із своєю зброєю.

Повстанець підходить до хлопців і подає їм книжку зі словами:

- Ось, козаки, вам книга, набирайтеся з неї розуму. Знання - ваша зброя. Вам Україну будувати треба, для цього потрібні знання. А навоюватися ще встигнете.

У той час вістун приносить командирові штафету з повідомленням про облаву.

Відділ відійшов до лісу. За деякий час на подвір’я заходять облавники з НКВД, передивляються все і, не знайшовши нічого, йдуть далі. Так завершилася перша дія.


Згодом до хатини на краю села підходить повстанець і просить у господині дозволу залишити пораненого побратима. Повстанці заносять пораненого до хати. Дякують господині й відходять, а назустріч їм з лісу йде чоловік з кошиком. Привітався до хлопців: «Слава Ісусу Христу!». Хлопці відповіли і підозріло подивились на перехожого. Один із повстанців заспокоїв їх:

- Не переживайте, це вуйко Панько, живе коло мого хресного батька, я його добре знаю.

І повстанці пішли. А Панько покрутився поміж хатами в селі і непомітно пішов у напрямку райцентру. 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)