Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow "Марш Слави УПА" м.Жидачів (2 жовтня 2011) Сьогодні: 28.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


"Марш Слави УПА" м.Жидачів (2 жовтня 2011) Надрукувати
Анатолій Табака   
10.10.2011
Перелік статей
"Марш Слави УПА" м.Жидачів (2 жовтня 2011)
Сторінка 2
Сторінка 3
Сторінка 4
 

Остання дія реконструкції, як і всі попередні, про що, коментуючи перебіг реконструкції наголошував Олексій Данилишин, взята із реальної події, що мала місце в Нових Стрілищах. 16 грудня 1944 року загін «Сіроманців», вчинивши наскок на райцентр, звільнив із місцевої в’язниці 40 осіб, знищивши архіви допитів та забравши багато зброї. У цьому бою загинув командир відділу сотенний «Яструб», виходець із Полтавщини Дмитро Карпенко.

У пам’ять про підпільників, які загинули в боротьбі за незалежність та вільну Україну, пролунала гучна сальва!


Глядачі оплесками дякували хлопцям-реконструкторам із Стрия, Миколаєва, Львова, Жидачівщини за таке масштабне дійство, що нагадує сучасникам всю значущість і вартість незалежності України. Багато сивочолих жителів міста плакали, не приховуючи сліз. А Марта Салій, одна з небагатьох учасниць підпілля, що дожила до цього дня, в подяку пригостила хлопців цукерками. Для неї та людей її покоління – це далеко не театральне дійство, це гірка й водночас дорога серцю пам'ять. Це її молодість, що минула у тяжкі роки, це загибель її друзів та найдорожчих серцю людей.


Хочеться вірити, що недільне дійство, яке відбулося в Жидачеві (і це вже велика перемога), спонукатиме до роздумів й що люди у владних кабінетах не на словах, бо, мовляв, такий час, а серцем відчують всю гордість за свій народ й не ділитимуться на «ваших» і «наших», а відстоюватимуть правду й дбатимуть за розвиток району та держави загалом.

Оксана ФРАНКІВ. (Народний часопис жидачівщини "Новий час") 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)