Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow У Львові святкуватимуть 93-ю річницю ЗУНР Сьогодні: 25.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Львові святкуватимуть 93-ю річницю ЗУНР Надрукувати
Осередок Товариства   
01.11.2011

З 1 по 15 листопада у Львові триватимуть заходи з відзначення 93-ї річниці створення Західно-Української Народної Республіки. Організаторами заходів виступили "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять", Львівська міська організація ВО "Свобода", Львівська міська рада.

ZUNR93Legioner 8
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Програма заходів передбачає театралізоване військово-історичне відтворення подій осені 1918 року. Зокрема 1 листопада біля головного входу у міську раду (площа Ринок 1) буде влаштовано контрольно перепускний пункт. Вартові одягнуті у австрійські військові однострої, споряджені та озброєні за взірцем 1918 року із синьо-жовтими стрічками на рукавах, представлятимуть збройне формування ЗУНР. Українські стрільці роздаватимуть працівникам та відвідувачам мерії інформаційні відкритки про створення ЗУНР.

12 листопада о 11.00 год. на території фортифікаційного комплексу "Цитадель" (вул. Грабовського 11 ) відбудеться громадське слухання щодо облаштування на території Цитаделі, а саме Малої Максиміліанської вежі №3, військового музею періоду Першої Світової війни, ЗУНР, Другої Світової війни.

З 12.00 год. представники громадських організацій розпочнуть прибирання території вежі та довколишньої території від сміття.

13 листопада з 15:00 до 16:30 год. у лісопарку довкола Цитаделі, а саме Малої Максиміліанської вежі №3, відтворюватимуть військово-історичне дійство - бій за Цитадель між Січовими Стрільцями та польським військом. При цьому буде задіяна зброя і одяг 1918 року.

 Історична довідка

Західноукраїнська Народна Республіка (скорочено - ЗУНР; до 13 листопада 1918 року - Українська Держава) була проголошена 19 жовтня 1918 року у Львові. 1 листопада, в результаті Першолистопадового повстання, ЗУНР взяла контроль над більшістю територій, на які претендувала. 22 січня 1919 року формально об'єдналася з Українською Народною Республікою, отримавши назву Західні області Української Народної Республіки (ЗО УНР), що, однак не мало практичних наслідків.

Проголошення незалежності ЗУНР викликало крайнє невдоволення Польщі, яка також претендувала на ці землі, що вилилося в польсько-українську війну 1918-1919 років.

Оригінал статті на сайті ГАЛІНФО

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)