Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Прем'єра фільму "Служба безпеки ОУН. "Зачинені двері" Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Прем'єра фільму "Служба безпеки ОУН. "Зачинені двері" Надрукувати
Любомир Горбач   
14.12.2011
FilmSlugbaBezpekyOUN 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso У Львові завершено роботи над створенням документально-художнього фільму під робочою назвою "Служба безпеки ОУН. "Зачинені двері".
Хронометраж - 55 хв.
Фільм Віталія Загоруйко та Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять".
Документальний фільм про Службу Безпеки ОУН – один із найбільш професійних та засекречених підрозділів Організації Українських Націоналістів.

Службу Безпеки ОУН створили у 1940 році для протидії НКВД та гестапо, охорони членів ОУН, для розвідки, контррозвідки, розслідування кримінальних злочинів, скоєних членами ОУН. З відновленням української держави СБ мала стати національною службою безпеки. Автономна у своїй діяльності, СБ залишила мало інформації про себе, зате багато чуток, пліток, стараннями простих людей та радянського пропагандистського апарату перетворених на жахливі та таємничі історії. Більшість документів, що свідчили б про її діяльність, безслідно зникли в архівах КГБ СРСР. Інші були знищені самими співробітниками СБ у останні хвилини свого життя. Так зобов’язувала інструкція…

СБ виховувала власні кадри професіоналів. Для цього проводились курси, навіть створювались підручники. СБ розробила власні методи оборони та нападу. До організації старанно підбирали співробітників. Як правило, це були молоді люди з незакінченою вищою, чи повною вищою освітою. Почасти своїм освітнім та фаховим рівнем вони переважали  безпосередніх опонентів з районних чи міських відділів МГБ. Особливо цінились слідчі СБ, які походили з радянської України і добре розумілися на психології „homo sovieticus”, краще розбиралися в нюансах комуністичної ідеології. Есбісти старанно збирали інформацію, за якою аналізували тактику ворога. Створювали базу даних на ворогів явних та прихованих: розкритих агентів та підозрюваних у співпраці, членів провокативних спецгруп МГБ, міліціонерів, радянських службовців, учасників різного роду фахових курсів, під прикриттям яких відбувалося агентурно-розвідувальне навчання; партійних керівників чи керівників спецслужб, учасників антирадянських формувань, яких можна було шантажем примусити до співпраці.

Про історію створення, методи роботи СБ ОУН розповість документальна стрічка "Служба безпеки ОУН. "Зачинені двері", бо колись про це згадувати можна лише пошепки, в тісному колі, у пітьмах при "зачинених дверях".

Робочі моменти зйомок фільму "Служба безпеки ОУН. "Зачинені двері" можна переглянути у Фотогалереї.

Показ створеного фільму відбудеться 22 грудня 2011 року о 18.00 год., у кінотеатрі ім.Олександра Довженка за адресою м.Львів, проспект Червоної калини, 81.

Інформаційний відділ Товариства "Пам'ять"
Любомир Горбач тел. 0984578819

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)