Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Новини про експедицію на г.Татарівка Сьогодні: 25.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Новини про експедицію на г.Татарівка Надрукувати
Любомир Горбач   
27.07.2006
Зима 1915 року в Карпатах виявилася сніжною та морозною. Австро-угорський фронт стояв по вершинах гір Татарівка, Магура, Магій, що в Сколівському районі Львівської області, стримуючи шалений наступ підрозділів Російської Царської Армії.
Незважаючи на висоти гір (а це більше ніж 1000 м), крутизну схилу, товщину снігового покриву (який досягав 1 м), та 30 градусні морози росіяни постійно штурмували позиції австрійців. Не рахуючись із людськими втратами росіяни здобули вершини гір Магура і Татарівка. Схили гір, шанці, бліндажі, ями від вибухів були вщент заповнені тілами загиблих вояків - українців, росіян, німців, австрійців.

З часом австрійці зібрали тіла своїх вояків і захоронили під г.Татарівка і г.Магій.
Вояки, що загинули під прапором Російської імперії (а це були і українці), пролежали незахороненими до сьогоднішніх днів. Їхні останки розтягувалися звіриною, а у наші часи стали об'єктом наживи для "чорної" археології.

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" розпочало з 27 липня розкопки на г.Татарівка з метою захоронення останків загиблих вояків, які ще досі розкидані по схилах гори. На протязі двох днів роботи визначено 15 ям з останками. Вже ексгумовано 12 вояків. Це 11 російських солдатів та 1 австрійський вояк. Останок австрійця не був пограбований, тому вдалося виявити гаманець з монетами та ідентифікатор загиблого.
Роботи по пошуку та ексгумації планується завершити до 7 серпня. Захоронити останки загиблих планується в селищі Головецько Сколівського району на існуючому військовому кладовищі, де в 1915 році було спільно захоронено вояків обох воюючих сторін.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)