Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Нескорені герої Української Повстанської Армії ! Сьогодні: 28.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Нескорені герої Української Повстанської Армії ! Надрукувати
Любомир Горбач   
28.02.2012
На відзначення пам'яті українських лицарів Дмитра Цюри (псевдо "Михайло"), Івана Горбатого (псевдо "Сірко"), Богдана Собенка (псевдо "Орлик") та Євгена Бодака, які воювали в рядах Української Повстанської Армії і прийняли свій останній бій та загинули в с.Волощина 28.02.1953 року, Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять" 25-26 лютого ц.р., за сприяння Великоглібовицької сільської ради, родин вояків УПА та підпільників ОУН, депутата Львівської обласної ради Левка Дуди, Перемишлянської районної організації ВО "Свобода", було проведено заходи у селах Великі Глібовичі та Волощина у пам'ять про нескорених героїв.

25 лютого (субота) о 18.00 год., с.Великі Глібовичі, народний дім "Просвіта" - відбувся прем’єрний показ документально-художнього фільму "Служба безпеки ОУН. Зачинені двері", за участю творців фільму.

26 лютого (неділя) о 13.00 год., с.Волощина, церква Вознесіння Христове - проведено "Марш Слави Української Повстанської Армії". Урочиста хода сотні УПА, жителів сіл Волощина, Великі Глібовичі, Вільховець, Підмонастир, присвячена 70-й річниці створення УПА.

13.30 с.Волощина, сільське кладовище - молитва за загиблими героями УПА.

14.00 с.Великі Глібовичі, могила Борцям за волю України - молитва за героями УПА.

15.00 с.Великі Глібовичі - відбулося театралізоване військово-історичне дійство "Бій відділу УПА проти підрозділу НКВД" (Товариство "Пам'ять" відтворило один із боїв між УПА та московсько-більшовицьким окупантом).


 

 

 

 


Біографічна довідка

Цюра Дмитро Іванович 1920 р. народився в селі Бовно Перемиського району (зараз територія Польщі) у багатодітній сімї. Закінчив успішно гімназію у Перемишлі і в 1940 році поступив у Львівський медінститут. З гімназійних років Дмитро Цюра бере участь у національно-визвольному русі. З 1942 року Дмитро пішов у підпілля і під псевдом "Михайло" спершу працював у відділі референтури пропаганди ОУН, стає районовим провідником, у 1948 році надрайоновим, в 1951 окружним провідником на Львівщині. Часто зустрічався із Р.Шухевичем. 14 жовтня 1952 року з нагоди 10 річниці створення УПА вручав повстанцям, що залишились у підпіллі, відзнаки у вигляді посвідчень.
Героїчно прийняв свій останній бій і з честю загинув за свої переконання в с.Волощина 28.02.1953 року разом із Горбатим Іваном - 1913 р.н., псевдо "Сірко" - надрайонний провідник ОУН, Собенком Богданом - 1924 р.н., псевдо "Орлик" - районовий провідник ОУН, Бодаком Євгеном - охоронцем проводу.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)