Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Підсумки експедиції на г.Татарівка Сьогодні: 26.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Підсумки експедиції на г.Татарівка Надрукувати
Ярослав Онищук   
14.08.2006
Згідно дозволу Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій (№2/13/01/2006 від 13.07.2006 р.) громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» на замовлення Благодійної організації «Федерація скаутів «Галицька Русь» проводила пошуково-ексгумаційні роботи на г.Татарівка біля с.Нижня Рожанка Сколівського р-ну Львівської області.

 

В результаті розкопок було виявлено та досліджено останки військовослужбовців Російської та австро-угорської армії у кількості 28 чоловік (відповідно 25- російських і 3 австро-угорських вояків), які загинули в боях за г.Татарівку у лютому 1915 р. Останки знаходилися у вирвах з під вибухів артилерійських снарядів, в які вони були скинуті весною 1915 р. місцевим населенням.Знайдено численний супровідний матеріал у вигляді предметів спорядження, амуніції, особистих речей.


Участь в дослідженнях приймали члени вишкільного скаутського табору благодійної організації «Федерація скаутів «Галицька Русь» та студенти історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Захоронення останків відбудеться за участю представників Російської та Австрійської сторін 16 серпня 2006 р. у с.Головецько Сколівського р-ну Львівської області на території військового кладовища часів Першої світової війни.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)