Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Пам’ятаймо про подвиг Героїв у Гурбах! (Акція 17 квітня 2012 року) Сьогодні: 30.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Пам’ятаймо про подвиг Героїв у Гурбах! (Акція 17 квітня 2012 року) Надрукувати
Прес-служба Товариства   
13.04.2012

Двадцяте століття принесло для України чимало блискавичних перемог, проте не оминули наші землі й низка болючих трагедій. Але ми вистояли і зберегли наш дух, нашу ідентичність, національну суть. Бо ми, українці, – народ-переможець.

Битва під Гурбами була найтриваліша та найбільша за весь час існування УПА. Відбулася вона наприкінці квітня 1944 року на межі сучасних Рівненської та Тернопільської областей. Основний ареал бойових дій охопив територію між селом Антонівці та урочищем Гурби. В смертельному герці зійшлися 5 тисяч бійців УПА та понад 30 тисяч бійців каральних загонів НКВД, прикордонників, охорони тилу, на боці яких була також авіація, танки, бронепотяг, артилерія. Проявивши небачений героїзм, загони повстанців прорвали вороже кільце та вийшли з оточення.

Гурби – це біль, це втрати, але не поразка. Це – звитяга Українського духу і зброї. Це – удар проти рабства народу. Гурби – це приклад для живих. Це – перемога для майбутнього.

ЯКЩО ТОБІ НЕБАЙДУЖЕ, ЯКОЮ БУДЕ ТВОЯ КРАЇНА, ПРИЙДИ 17 КВІТНЯ НА ГУРБИ І ВКЛОНИСЬ СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ, ЯКІ ПОКЛАЛИ ЖИТТЯ ЗА ВОЛЮ І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ!

Намісник Свято-Воскресенського Гурбівського монастиря на Повстанських могилах ієромонах Нифонт †

17 квітня 2012 року, в с. Будераж,  урочище Гурби Здолбунівського району, відбудуться  заходи по відзначенню 70- річчя створення  Української Повстанської Армії та 68-ої річниці бою під Гурбами підрозділів УПА, проти підрозділів військ НКВД.

Програма заходів:

  1. 9.00 –  Богослужіння в Гурбинському монастирі в пам'ять про загиблих героїв УПА.
  2. 11.00 – Панахида, на місці поховання  30 вояків УПА (пошук та перепоховання останків військовиків УПА було здійснено Товариством "Пам'ять" у 2007 році) яку проведе  архієпископ Рівненський і Острозький  Іларіон. У Панахиді візьме участь Архієрейський хор "Знамення" Покровського  Собору.
  3. 12.00 –  Театралізоване військово-історичне дійство "Бій під Гурбами підрозділів УПА, проти підрозділів військ НКВД" (події квітня 1944 року відтворять члени "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" з м. Рівне, Луцьк, Львів. Також військово-історичний клуб РСЧА з м. Нітишин Хмельницької області та "Орли" м. Луцьк Волинської області.
  4. Окрім традиційних молебню і панахиди за загиблими, відбудеться також концерт-реквієм із виступами колективів, музичних ансамблів, окремих виконавців. Запланована участь у фестивалі відомих гостей. Організаторам вже дали підтвердження своєї участі: лауреат Шевченківської премії письменник Василь Шкляр, український бард Олександр Смик, Юрій Поліщук та гурт "Чорні черешні", Теодор Кукуруза, гурт "Тінь сонця" та інші виконавці з різних областей України.

"Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" закликає вшанувати пам'ять героїв Української Повстанської Армії !

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)