Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Виявлено масові поховання жертв нацизму у Буському р-ні Сьогодні: 29.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Виявлено масові поховання жертв нацизму у Буському р-ні Надрукувати
Любомир Горбач   
01.09.2006
З урахуванням листа Головного равіна м.Києва та України від 31.05.2006 року щодо проведення польових пошукових досліджень на місці нацистських розстрілів єврейського населення під-час Другої світової війни у м.Буськ Львівської області Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять" було проведено ряд заходів по встановленню місця розстрілів та захоронення.

Згідно з Порядком організації робіт із пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2000 р. №1867, при погодженні з Державною міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій, а також з дозволу виконавчого комітету Буської міської ради, 14 серпня 2006 року Товариством "Пам'ять" розпочато дослідження місця захоронення, яке тривало протягом 2-х тижнів.
Разом з пошуковою групою Товариства "Пам'ять" до м.Буськ для проведення спільних досліджень прибув равін Meshi Zahav - представник організації "ZAKA" (Ізраїль), та голова організації "Jahad-in-unum" Patrick Desbois (Франція).

на місці розкопок
У перші дні роботи було встановлено, що місцем розстрілів місцевих євреїв нацистами в 1942-1943 роках була долина ріки Солотвина, яка є частиною єврейського кладовища в м.Буськ. Пробними шурфуваннями вдалося встановити 17 поховальних ям різних розмірів від 2x4м, 3x6м до 2x12м та глибиною від 2-х до 3-х м. Після розкриття ям археологами Товариства "Пам'ять" було встановлено, що дійсно на цьому місці проводились розстріли та закопування тіл загиблих. Підставою цього висновку є наявність у ямах та біля них стріляних гільз із зброї нацистського виробництва, хаотичне розташування останків у ямах, яке свідчить що тіла метвих скидували одне на друге, а також значна кількість останків жінок та дітей. За приблизними підрахунками та архівними документами на цьому місці могло бути розстріляно та захоронено  до 1000 чоловік.

Розкопування ям та дослідження останків проводилося з дотриманням порядку пошуково-ексгумаційних робіт та релігійних традицій єврейського народу. Розкриття ям здійснювалося без ексгумації останків.
Після закінчення цих робіт планується встановлення пам'ятного знаку на місці розстрілу та захоронення загиблих.

Фотографії з місця розкопок можна переглянути у відповідному розділі Фотогалереї.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)