Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Вшанування пам’яті загиблих підчас радянсько-німецької війни 1941-1945-го роках, у м. Броди Сьогодні: 03.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Вшанування пам’яті загиблих підчас радянсько-німецької війни 1941-1945-го роках, у м. Броди Надрукувати
Любомир Горбач   
03.05.2012

7 травня 2012 року, вшановуючи пам’ять українців та вояків інших національностей загиблих підчас радянсько-німецької війни 1941-1945-го років, у м. Броди Львівської області відбудеться поховання останків 6 вояків Червоної Армії, які в період війни загинули в боях з частинами німецького Вермахту на Львівщині і до недавнього часу вважалися такими, що зникли безвісти.

Співорганізаторами заходу є ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять", Львівська обласна державна адміністрація, Бродівська районна державна адміністрація, Бродівська міська рада, Західне оперативне командування МО України, Львівський обласний військовий комісаріат.

Місце захоронення
Перші фрагменти людського скелету

Залишок пагона капітана РСЧА

Місце захоронення

 Здійснюючи пошуково-ексгумаційні дослідження на місцях боїв, "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" відшукує численні місця поховань вояків різних воюючих сторін. Трапляються непоодинокі випадки, коли ворогуючі за життя знайшли вічний спочин у спільних могилах. Відомі також випадки, коли члени однієї родини були розмежовані й проливали кров перебуваючи у лавах ворогуючих армій.

Перші фрагменти людського скелету

Невідомий військовик РСЧА

Місце поховання

Захисний шолом військовика РСЧА

Настав час позбутися заангажованих штампів радянсько-комуністичної ідеології щодо полеглих на полі бою. Обов’язок людей та громадян демократичної держави – гідно вшанувати пам’ять всіх без винятку воїнів, які волею долі не повернулися до своїх родин, ставши знаряддям у вирішенні політичних та ідеологічних амбіцій антигуманних і злочинних за своїм змістом нацистської та комуністичної імперій.

Невідомий військовик РСЧА

Місце поховання

Невідомий військовик РСЧА

У 2011 році пошуковою експедицією "Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" на території Сокальського, Жовківського, Золочівського і Бродівського районів Львівської області на місцях боїв були виявлені останки 6 бійців Червоної армії. На жаль, відсутність солдатських медальйонів-капсул та інших ідентифікаційних документів, не дала можливості дізнатись хто були ці полеглі.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)