Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Бережімо пам’ять про загиблих… Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Бережімо пам’ять про загиблих… Надрукувати
Любомир Горбач   
11.07.2012

7 липня між селами Нижня та Верхня Рожанка, на вершині гори Татарівка відбулось освячення всановленого пам’ятного знаку на честь загиблих українців та вояків інших національностей, які загинули на цій вершині у роки Першої Світової війни.

У 2014 році практично весь світ відзначатиме 100 років з часу початку Першої світової війни. В Україні сьогодні знаходяться десятки військових кладовищ того періоду, які перебувають у занедбаному стані. Держава абсолютно ігнорує це питання. Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» впродовж трьох років проводить різні заходи, аби вшанувати загиблих солдат і належно підготуватися до відзначення сотої річниці Першої світової війни.

Кожна країна, чиї громадяни брали участь у бойових діях під час Першої світової війни, називає цю війну своєю, однак при цьому дуже рідко згадується той факт, що бої відбувалася і на території України за безпосередньою участю самих українців. Наші предки були з обох боків воюючих сторін. Мова йде про Російську імперію, у якій, за приблизними підрахунками, воювало близько 4 мільйонів українців, а також про тих українців, які на той час були під владою Австро-Угорщини. Вони були громадянами Імперії і служили у війську до початку війни. Це є близько мільйона галичан. Ну і звісно ж Українські січові стрільці, які хоч і воювали в австрійській армії, однак чітко декларували, що є українським підрозділом, який воює не за Імперію, а за Українську державу. Досвід перебування в австрійській армії їм був потрібен, перш за все, для того, аби навчитися військової справи, щоби у майбутньому боротися за самостійну Україну. Тут відповідно можна говорити ще про декілька тисяч українців, які пройшли бойовий шлях у лавах Українських січових стрільців.

Прикро те, що практично всі народи, які брали участь у бойових діях, впорядковують військові кладовища, де поховані їхні співвітчизники та солдати інших армій, а наша держава чомусь вперто забуває про ці справи. Як наслідок, самі ж українці не знають або забувають про загиблих предків у цих трагічних подіях.

Члени Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», розуміючи, що від держави у цьому напрямку нічого не дочекаєшся, вирішили взяти справу у свої руки і почали здійснювати ряд заходів, аби належно підготуватися то відзначення століття війни. «Свідком трагічних подій Першої світової війни сьогодні є велика кількість військових кладовищ на тих місцевостях, де безпосередньо відбувалися бої. Частина кладовищ, переважно австрійських, є впорядкованими, також частково доглянуті кладовища німецьких вояків, найбільш недоглянутими є кладовища, де поховані вояки російської імператорської армії.

Впорядковуючи ці цвинтарі, ми, як європейська нація, вшановуємо всіх загиблих у Першій світовій війні, однак, перш за все, бережемо пам'ять про своїх земляків українців, які воювали у тій чи іншій армії.

7 липня між селами Нижня та Верхня Рожанка, на вершині гори Татарівка відбулось освячення всановленого пам’ятного знаку на честь загиблих українців та вояків інших національностей, які загинули на цій вершині у роки Першої Світової війни.

Опісля молитви, використавши тогочасні стрілецькі шанці було відтворено одну із сутичок між військовиками Австро-Угорського та Російсько-Імператорського війська.

Відтворили ці події члени Товариства «Пам'ять» та кадети Молодіжної Правоохоронної Академії Центру Національно Патріотичного Виховання місто Одеса.

Також проведено дослідження місць боїв. Виявлено останок вояка німецької армії.

Голова ГО « Товариство « Пам'ять» Любомир Горбач.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)