Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Коли ви вмирали, вам дзвони не грали! Сьогодні: 30.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Коли ви вмирали, вам дзвони не грали! Надрукувати
Тарас Павлишин   
25.04.2012
На Рівненщині в урочищі Гурби 17 квітня ц.р. відбулись урочисті заходи з вшанування пам’яті воїнів УПА. Архієпископом Рівненським та Острозьким було відправлено поминальну службу по загиблих повстанцях, які віддали своє життя за волю України. Зі сцени люди могли почути виступи Андрія Шкляра, Сергія Василюка, Володимира Вермінськго та інших діячів краю.

З нагоди 70-ї річниці створення УПА товариство "Пам'ять" в урочищі Гурби відтворило фрагмент бою УПА з радянськими окупантами. На заході були присутні реконструктори зі Львова, Рівного, Луцька, Березного, Нетішина та Корця. Глядачі мали змогу побачити епізод гурбенського бою, а саме: загибель сотні Строчана. Як і 68 років тому назад, в лісі звучали команди командира, стріляв кулемет, рвалися гранати... Реконструкторам вдалося максимально точно відтворити усі деталі бою. Глядачі, завмерши спостерігали за дійством, яке розгорнулося на їхніх очах. Ветерани УПА, які були присутні, зі сльозами переживали заново далекий 44-й рік. Вояки УПА під вогнем ворога відступали на заздалегідь підготовлену другу лінію оборони. Закріпившись, упівцям декілька раз вдавалося відбити ворожі атаки, таким чином строчанівці дали можливість вирватись з оточення головним силам і врятувати цивільне населення. Але самій сотні довелось загинути від ворожої артилерії та повального наступу ворога.

Це була перша велика реконструкція бойових дій УПА на Рівненщині. Цим самим членам товариства "Пам'ять", вдалося відтворити один з найяскравіших епізодів других національно-визвольних змагань, викликати зацікавлення до історії у молоді, яка була присутня, та віддати шану пам’яті героїв України.


Слава Україні!
Героям Слава!

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)