Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Ніщо не зупинить правди, час якої настав Сьогодні: 27.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Ніщо не зупинить правди, час якої настав Надрукувати
Осередок Товариства   
07.09.2012
У Городку освячено меморіальну дошку жертвам окупаційних режимів. Її встановили на тимчасовому місці.

Минуло вже чотири роки відтоді, як інтелігенцією Городоччини було піднято питання про неможливість відкриття у будівлі колишньої тюрми в Городку, де свого часу катували, вбивали наших свідомих краян, і де, згідно свідчень очевидців, можуть знаходитись останки невинно убієнних, – розважального закладу; натомість обґрунтовано необхідність встановлення там пам’ятної дошки жертвам окупаційних режимів. Втім, сталося так, що ресторан під назвою "Старий Городок" на місці в’язниці-катівні, що знаходиться поряд адмінбудинку райради, таки запрацював, наперекір протестам, застереженням громадськості, інтелігенції, представників різних громадсько-політичних організацій району; навіть попри доручення тодішнього керівника РДА відповідним інстанціям не погоджувати використання будівлі по вул. Богдана Хмельницького,4 під розважальний заклад. Це викликало хвилю обурення серед краян. Під стінами колишньої тюрми відбувались протести.

Торік громадська організація "Дух нації" та районна "Просвіта" звернулись до виконавчого комітету Городоцької міської ради з клопотанням надати дозвіл на встановлення меморіальної таблиці на будинку, в якому розміщений ресторан "Старий Городок". На ній написано: "У підвалі цього будинку в першій половині XX столітті знаходилась тюрма чотирьох окупаційних режимів: австро-угорського, польського, німецько-нацистського, російсько-більшовицького. 24 червня 1941 року російсько-більшовицькі кати замордували у цій в’язниці чотирьох свідомих українців: студента-городківчанина МЕЛЬНИКА Євстахія, кооператора із с.Мавковичі МАРУТЯКА Михайла, мешканця с.Поріччя Любінське КОЗАКА Петра та селянина КРАВЦЯ зі с.Завидовичі. Вічна пам'ять невинно убієнним! Слава Україні! Героям слава!"

23 серпня свідомі краяни прийшли на освячення пам’ятної дошки жертвам окупаційних режимів, яку провели отці Іван Лупій, Михайло і Назарій Греділі, Тарас Цікало, відслуживши панахиду за закатованими. Отець Іван виголосив змістовну проповідь, зазначивши, що немає нічого дорожчого, аніж віддати своє життя заради майбутнього покоління. І колись ті відомі й навіки безіменні, котрі гинули за правду, Україну запитають, що ми зробили заради своєї держави і її прийдешності.

На заході була присутня салютна команда Tовариства пошуку жертв війни "Пам'ять" в одностроях вояків УПА,котра залпами з гвинтівок вшанувала  полеглих патріотів.

Зворушливого вірша присвяченого відкриттю таблиці прочитав поет Іван Ковч. Про свого родича Євстахія Мельника, чиє ім’я згадано на таблиці, розказав львів’янин Мар'ян Сарабай.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)