Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Перепоховання воїнів УПА біля с. Мочулянка Березнівського району Рівненської області Сьогодні: 30.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Перепоховання воїнів УПА біля с. Мочулянка Березнівського району Рівненської області Надрукувати
Любомир Горбач   
23.09.2012

З нагоди 70 річчя створення Української Повстанської Армії, 22 вересня о 12.00 год., біля с. Мочулянка Березнівського району Рівненської області, члени Громадської організації «Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" (м. Рівне), перепоховають рештки тринадцяти вояків Української Повстанської Армії.

Влітку 2012 року, неподалік від місця бою в урочищі Кургани пошуковцями з Товариства «Пам'ять» було знайдено не обліковане місце захоронення вояків УПА.Це захоронення було здійснено наприкінці листопада 1943 року жителями с. Мочулянка.

Загиблі повстанці 16 листопада 1943 року в складі двох куренів УПА, чисельністю до 700 військовиків під командуванням «Макса» (Скорупського Максима), «Крука», «Буревія», «Тополі», «Шавули» (Рудика Адама) неподалік сіл Глушків та Мочулянка вели бої проти загонів польських шовіністів і банд радянських партизан. Загиблі упівці впродовж кількох днів лежали непохованими на місці загибелі. Лише пізніше, після завершення сутичок між ворогуючими сторонами їхні тіла було скинуто у викопану у лісі канаву. Лишень зараз у 2012 році українські герої будуть поховані за християнським та військовим звичаєм.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)