Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Проведено 6-7 жовтня марш «Слави УПА» в м. Жовква та м.Червонограді Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Проведено 6-7 жовтня марш «Слави УПА» в м. Жовква та м.Червонограді Надрукувати
Любомир Горбач   
14.10.2012

З нагоди 70 річниці створення Української Повстанської Армії 6 жовтня в м. Жовква, 7 жовтня у м. Червоноград Львівської області, «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» провело марш «Слава Українській Повстанській Армії», а також  відбулось театралізоване військово-історичне дійство «Бій відділу УПА проти підрозділу військ НКВД».

 

 Давнє місто Жовквата місто Червоноград на минулих вихідних занурились в атмосферу повстанської боротьби за волю українського народу та незалежність нашого краю від московських окупантів. Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» провело 6 жовтня у м. Жовква та 7 жовтня у м. Червонограді військово-історичні реконструкції боїв між загоном НКВС та відділом УПА. Важливо, що показане дійство має історичне підґрунтя – саме такі сцени можна було спостерігати у багатьох українських селах у повоєнні роки, коли повстанці намагалися захистити свою землю та людей від червоного комуністичного терору. Кожен, хто допомагав воякам УПА наражав себе та свою родину на смертельну небезпеку. Не обходилось і без зрадників. Реалістичності події додали численні постріли, вибухи, декорації.

 

Члени Товариства «Пам'ять» професійно впорались із своїм завданням, адже створили справжню атмосферу переживання, страху, війни та несправедливості влади. Показали сильний дух вояків, котрі до останнього подиху боролися, захищали мирне населення, не покидали один одного в бою. Пробирались по землі в диму від пожеж та вибухів, наближаючись до позицій ворога.

Показане дійство справило незабутнє враження на глядачів різного віку, які разом із реконструкторами гордо крокували у колоні переможного маршу із вигуками «Слава Україні! Героям Слава!». Після реконструкції багато бажаючих спробували відчути себе повстанцями, приміряючи спорядження та беручи до рук взірці озброєння.

 

Організацію відтворення боїв забезпечили голова Товариства «Пам'ять» Любомир Горбач та заступник голови Михайло Дмитрів. У м. Жовква реконструкцію було проведено за сприяння ВО «Свобода», а у м. Жовкві – за сприяння о. Володимира та о. Михайла.


 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)