Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow 70-й річниці утворення УПА присвячується (м. Рівне) Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


70-й річниці утворення УПА присвячується (м. Рівне) Надрукувати
Володимир Кукурудза   
19.10.2012

На свято Покрови у Рівному відбулася ціла низка заходів приурочених до 70-ої річниці утворення Української Повстанської Армії. Рівненський осередок товариства пошуку жертв війни Пам'ять взяв активну участь у проведенні даних заходів.

На вул. Директорії, за ініціативою міського голови Рівного Володимира Хомка, було відкрито пам’ятник відомому повстанському художнику –Нілу Хасевичу. На відкритті були присутні представники влади міста, духовенство, гості та мешканці Рівного. Приємно відмітити що для міста стало уже традицією відкриття пам’ятників героям національно визвольних змагань. Так у Рівному стоять пам’ятники Климу Савуру та єдиний у світі пам’ятник Симону Петлюрі. В рамках заходів, в Залі камерної та органної музики Рівненської Обласної Філармонії, відбувся святковий концерт для ветеранів УПА. Владою міста були підготовлені вітання та подяки ветеранам УПА.

 

На центральному майдані міста відбулася вулична інсталяція «Відкрийте свої серця» Рівнянам були представлені стенди з інформацією про збройну боротьбу яку вів український народ в період других національно-визвольних змагань. Також було розміщено роботи, рівненських школярів, переможців конкурсу «Дванадцять історій про УПА» Центром как я делал тут описал именно тут, читайте.
 експозиції стала реконструкція повстанської друкарні. Члени товариства Пам'ять розмістили імпровізований повстанський табір в якому було показано експонати що ілюстрували методи роботи повстанських друкарень. Кожен відвідувач міг власноруч видрукувати пам’ятний «бофон» на оригінальному друкарському станку середини ХХ ст.. Презентувалась література по історії українського війська та повстанської боротьби. Реконструкція викликала значний інтерес у рівнян. Незважаючи на те, що це не перша презентація даної друкарні, люди все рівно охоче спілкувались і цікавились історією УПА.

Володимир Кукурудза 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)