Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Молодь вклонилася жертовному подвигу однолітків Сьогодні: 01.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Молодь вклонилася жертовному подвигу однолітків Надрукувати
Єлей   
30.01.2013

29 січня 95 років тому відбулась подія, що за рівнем свого трагізму і водночас прояву жертовності не має аналогів в українській історії. Триста українських гімназистів, студентів, учнів київських шкіл під залізничною станцією "Крути" заступили своїми грудьми рідну землю від навали московської орди.

Необстріляна, погано озброєна молодь через безголовість тодішніх керманичів, які не подбали про власну армію, була змушена протистояти вдесятеро чисельнішому загону вишколених московських солдатів. Шансів на перемогу в юних лицарів не було, і вони це розуміли, усвідомлюючи власну місійність.

Бились завзято. Стояли до останку і молодецькою кров'ю окропили щойно проголошену самостійність України. Вони полягли, але не програли. На кілька днів крутянці відтермінували здобуття більшовиками Києва, що дозволило нашій делегації успішно завершити розпочаті міжнародні переговори у Бресті. Подвиг крутянців породив нові покоління борців за волю і незалежність України, став символом жертовності.

 Московські зайди, котрі довгі сім десятиліть панували на українській землі, робили все, щоб витерти з народної пам'яті навіть згадку про Крути. Не вдалось. 29 січня свідома громадськість вшановувала пам'ять героїв Крут. В різних населених пунктах члени громадської організації Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" брали участь у патріотичних заходах по вшануванню пам'яті героїв. Зокрема у Львові та Жовкві пройшла смолоскипна хода, у Городку відбувся показ фільму про "крутянців" для молоді, та була відправлена поминальна панахида.

Приємно, що велика кількість молоді прийшла віддати шану героям Крут. Віриться, що коли в Україні буде українська влада, тоді крутянців належно вшановуватимуть на державному рівні.

 


Підготував  др. Єлей

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)