Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow У Львові урочисто вшанують пам’ять української патріотки Ольги Басараб Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Львові урочисто вшанують пам’ять української патріотки Ольги Басараб Надрукувати
Прес-служба Товариства   
11.02.2013

У вівторок, 12 лютого, у Львові вшанують пам’ять члена Української Військової Організації Ольги Басараб. У вшануванні пам’яті Ольги Басараб візьмуть участь керівники області та міста Львова, депутати, представники громадськості. Заходи до 89-х роковин від дня загибелі української патріотки розпочнуть із покладання квітів від обласної влади та представників громадських організацій до її могили на Янівському кладовищі. Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради.

О 12.05 год. біля могили Ольги Басараб відбудеться панахида, а о 12.20 год. пройде громадське віче за участі керівництва Львівської обласної влади, депутатів та представників громадськості.

Довідка

Ольга Басараб 1923 року була членом Головної управи філії Союзу українок у Львові. Вона активно співпрацювала з УВО, була зв'язковою полковника Євгена Коновальця.

Як члена УВО О. Басараб заарештувала польська поліція. О шостій ранку 9 лютого 1924 р. у квартиру, яку вона винаймала разом зі Стефанією Савицькою, увірвалися поліцаї. Вони виявили та вилучили в Ольги Басараб тексти зібраної розвідувальної інформації та заарештували обох жінок. Їх звинуватили у шпигунстві водночас на користь ваймарської Німеччини та більшовицької України.

Поліцейські здогадувалися, що вдалося заарештувати поінформованого представника українського опору. Тож допити були "інтенсивними", тобто із застосуванням тортур. Не стерпівши принижень, 12 лютого 1924 р. горда українка померла. Завдяки агентам УВО не вдалося приховати факту смерті Ольги Басараб. Маніпуляції поліції спричинили масове обурення громадськості. Кампанію протесту розпочав Союз українок. 20 лютого акцію продовжили інші українські товариства Львова, Галичини й осередків еміграції.

26 лютого 1924 р. відбулася ексгумація тіла Ольги Басараб і перепоховання її на Янівському цвинтарі за участі декількох тисяч львів'ян.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)