Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Пам’ятаймо про подвиг Героїв УПА Сьогодні: 26.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Пам’ятаймо про подвиг Героїв УПА Надрукувати
Любомир Горбач   
01.05.2013

 Битва під Гурбами була най триваліша та найбільша за весь час існування УПА. Відбулася вона наприкінці квітня 1944 року на межі сучасних Рівненської та Тернопільської областей. Основні події з бойових дій, охопили територію між селом Антонівці та урочищем Гурби. В смертельному герці зійшлися 5 тисяч бійців УПА та понад 30 тисяч бійців каральних загонів НКВД, прикордонників, охорони тилу, на боці яких була також авіація, танки, бронепотяг, артилерія. Проявивши нечуваний героїзм, відділи повстанців прорвали вороже кільце та вийшли зберігши особовий склад з оточення.

Гурби – це біль, це втрати, але не поразка. Це – звитяга Українського духу і зброї. Це – удар проти рабства народу. Гурби – це приклад для живих. Це – перемога для майбутнього.

7 травня 2013 року, в с. Будераж, урочище Гурби Здолбунівського району, відбудуться заходи по відзначенню 69-ої річниці бою під Гурбами, підрозділів УПА, проти підрозділів військ НКВД.

Програма заходів:

10.00 год. - Панахида, на місці поховання 30 вояків УПА (пошук та перепоховання останків військовиків УПА було здійснено Товариством «Пам'ять» у 2007 році) за участі духовенства Рівненської Єпархії УПЦКП.

12.00 год. - Театралізоване військово-історичне дійство «Бій під Гурбами підрозділів УПА, проти підрозділів військ НКВД»(події квітня 1944 року відтворять члени «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» з м. Рівне, Луцьк, Львів. Також військово-історичний клуб РСЧА з м. Нітишин Хмельницької області.

14. 00 год. - Концерт-реквієм із виступами колективів, музичних ансамблів, окремих виконавців.

«Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» закликає вшанувати пам'ять героїв Української Повстанської Армії.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)