Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow 21 липня - день вшанування пам`яті загиблих у «Бродівському Котлі» Сьогодні: 31.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


21 липня - день вшанування пам`яті загиблих у «Бродівському Котлі» Надрукувати
Любомир Горбач   
16.07.2013

21 липня, на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина», що між селами Червоне – Ясенівці Золочівського району, відбудуться заходи з вшанування пам`яті українських вояків з Першої Української дивізії Української Національної Армії «Галичина», які воювали в складі німецьких військових формувань, українців які загинули воюючи в підрозділах радянської Червоної Армії та військовиків інших національностей.

Жахливі події які розгортались в липні 1944 року під час радянсько-німецької війни на території Буського, Бродівського, Золочівського районів Львівської області пізніше отримали назву «Бродівський Котел».

Двадцяте століття принесло на територію України дві світові війни, які по собі залишили мільйони людських смертей.

Українська земля щедро полита кров`ю українців, які боролися за свою свободу та кровю інших народів, що прийшли на нашу землю в інтересах своїх імперій. Історія розпорядилась так, що перебуваючи у складі різних армій та держав, за чужі інтереси гинули тисячі громадян України.

Відомо багато випадків, коли члени однієї родини волею обставин проливали кров в рядах ворогуючих армій. Яскравим прикладом цього на теренах Західної України був «Бродівський Котел», в якому у липні 1944 року під прапорами різних імперій полягли тисячі українців.

Настав час, вшановуючи пам`ять полеглих на полі бою, позбутися ідеологічних штампів комуністичного режиму, які ділили українців на «західняків» і «східняків». Наш обов`язок – гідне вшанування пам`яті людей, які волею обставин не повернулися до своїх сімей, ставши знаряддям у вирішенні політичних та ідеологічних амбіцій антигуманних і злочинних за своїм змістом імперій.

21 липня в день вшанування пам`яті загиблих у «Бродівському Котлі» українських вояків з дивізії «Галичина», «Червоної армії», військовиків інших національностей, Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» закликає до участі у таких заходах:

  • 11.00 – село Ясенів, гора Жбир Бродівського району. Покладання квітів. Молитва за загиблими
  • 12.00 – село Підгірці Бродівського району. Покладання квітів. Молитва за загиблими.
  • 14.00 – село Червоне Золочівського р-ну. Військове кладовище вояків дивізії «Галичина». Перепоховання віднайдених товариством «Пам'ять» останків вояків «Галичини» та «Червоної армії». Покладання квітів. Молитва за загиблими..(Детальніше про ексгумаційні роботи )
  • 15.00 – театралізоване військово-історичне дійство «Прорив з оточення». Історична реконструкція (відтворення) остатнього бою Бродівського оточення який відбувся 22 липня 1944 року між селами Червоне (Лядське) Ясенівці.

Вшануймо пам'ять загиблих у роки Другої Світової війни !

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)