Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Звіт про проведені пошуково-ексгумаційні роботи у Золочівському р-ні Львівської обл. - 2013 р. Сьогодні: 27.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Звіт про проведені пошуково-ексгумаційні роботи у Золочівському р-ні Львівської обл. - 2013 р. Надрукувати
Любомир Горбач   
16.07.2013

Підчас польових пошукових досліджень на Львівщині, Товариством пошуку жертв війни «Пам'ять» виявлено місця санітарних захоронень загиблих у роки Другої Світової війни вояків української дивізії «Галичина», радянської Червоної армії, німецького «Вермахт». Знайдено військові ідентифікатори які допоможуть більше дізнатись про загиблих.

У селах Зашків, Червоне, Скварява, Сасів, Золочівського району Львівської області, Пошуковою групою Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» завершено заплановані у 2012 році дослідження ймовірних місць санітарних поховань вояків української дивізії «Галичина», радянської Червоної армії, німецького «Вермахту». Ця місцевість у роки радянсько-німецької війни (1941-1944) стала місцями жорстоких кровопролитних боїв між ворогуючими сторонами. Завданням пошукової експедиції було дослідити раніше виявлені місця захоронень, ексгумувати людські останки, з метою подальшого їх перезахоронення на військові кладовища. Із санітарних поховальних ям вилучено (ексгумовано) останки дев’ятнадцяти осіб. За характером поховання та знайденими поруч фрагментами військових одностроїв та спорядження, залишки людських скелетів належать воякам різних воюючих сторін. Відповідно до висновків отриманих після дослідження супровідних речей, це вояки української дивізії «Галичина», радянської Червоної армії, німецького «Вермахту».

Знайдено три ідентифікатори вояка української дивізії «Галичина», десять німецького «Вермахт». У двох вояків Червоної армії ідентифікатори відсутні. Ще на чотирьох людських рештках залишились фрагменти німецьких військових одностроїв та військового спорядження. Ідентифікатори відсутні.

Останки німецьких вояків буде перепоховано на військовому кладовищі у с. Потеличі Жовківського району.

Вояків дивізії «Галичина» та Червоної армії у с. Червоне Золочівського району.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)