Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Досліджено місця масових поховань жертв НКВД в смт.Лопатин Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Досліджено місця масових поховань жертв НКВД в смт.Лопатин Надрукувати
Любомир Горбач   
30.09.2006

Lopatyn 2
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso  17 вересня  2006 року пошуковою групою «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» проводилися дослідження на місці захоронень жертв більшовицьких репресій в урочищі "Юрище" біля смт.Лопатин Радехівського р-ну Львівської області.

Зокрема, було розкопано підвальне приміщення, куди за свідченнями очевидців скидалися тіла вояків УПА та репресованих місцевих жителів.

дослідження криниці
Крім того обстежено місце, де знаходилася стара криниця. Розкопками, які проводилися тут на початку 1990-х років, було зафіксовано велику кількість людських останків. Однак через небезпеку обвалу ґрунту роботи були припинені.

Дослідженнями 2006 року встановлено неможливість проведення тут дальших пошуково-ексгумаційних робіт. Було прийнято рішення про спорудження на місці криниці монументу у пам’ять загиблих.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)