Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow В урочищі Помірки, що біля села Станиля Дрогобицького р-ну, перепоховано останки вояка УПА(Оновлено) Сьогодні: 28.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


В урочищі Помірки, що біля села Станиля Дрогобицького р-ну, перепоховано останки вояка УПА(Оновлено) Надрукувати
Любомир Горбач   
22.10.2013

20 жовтня в урочищі Помірки, що біля села Станиля Дрогобицького району, Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять», жителі села Станиля, міст Трускавець та Дрогобич урочисто поховали рештки вояка УПА на місці його загибелі та сховку - у лісовій «Криївці».

Останки загиблого було виявлено влітку цього року. Увагу пошуківців з Товариства «Пам'ять» привернула невелика за розмірами (2,5х2,5м) яма. При дослідженні ями було виявлено фрагменти скелета людини, набійниця для німецького автомата (МР- 38, 40), коробка з кремом для чищення взуття, металеві завіси та гачки (ймовірно закріплювались на вхідній дверці в «криївку»), цвяхи та залишки дерев’яної конструкції. Тюбик наповнений зубною пастою (з написом «Главпарфюмер. Ф-ка Свобода, город Москва»).

 

Вилучені при досліджені «криївки» людські рештки вирішено поховати на місці його загибелі - у криївці. На цьому місці насипано пагорб, встановлено березовий хрест (в наступному році планується замінити гранітним хрестом), священиками проведено обряд поховання. Члени Товариства «Пам'ять», одягнені у відтворені повстанські однострої , пострілами вшанували пам'ять загиблого вояка. Після захоронення відбулось віче-реквієм.

 

Після десятиліть забуття, ще один вояк нескореної Української Повстанської Армії був похований за християнським та військовим звичаєм.

 


 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)